AFRICA ECO RACE 2016 – start w Monako, meta w Dakarze

Start AFRICA ECO RACE 2016 będzie miał miejsce w Monako - miasta pasjonatów sportów motorowych, które gości kultową imprezę, jaką jest Rally de Monte Carlo (od roku 1911r.), oraz coroczne zmagania jednej z eliminacji Grand Prix Formuły 1 (od 1929r.).

IMG 3835AFRICA ECO RACE jako największy afrykański Rajd Samochodów Terenowych, rozpocznie się w Porcie Monako, u stóp mistycznego wzgórza. Z Monako do Dakaru, od wybrzeży Morza Śródziemnego po plaże Oceanu Atlantyckiego, zawodnicy przemierzą niemal 6000 kilometrów, przez takie państwa jak Maroko, Mauretanię i Senegal, by w końcu stanąć na podium w Lac Rose 10 stycznia 2016 roku.

Ekipa dokonująca rekonesans trasy ósmej edycji AFRICA ECO RACE niedawno powróciła z  Afryki. Jak zapewniają organizatorzy przyszłoroczna edycja ma przynieść mniej odcinków dojazdowych, by zagwarantować jak najwięcej emocji związanych z jazdą sportową. Miejsca startu i mety wyznaczane będą tuż przy biwakach, a na zawodników czekają zupełnie nowe trasy, szczególnie na terenie Maroka. W Mauretanii mają mieć postać pętli, by zapewnić odpoczynek ekipom serwisowym.

IMG 4892Teraz ekipa rekonesansu pracuje nad naniesieniem poprawek na niedawną przejechaną trasę, by we wrześniu podczas definitywnego przejazdu przygotować roadbooki i ostatecznie zaakceptować trasę AFRICA ECO RACE 2016, z uwzględnieniem pojawiających się coraz częściej ulew, a co za nimi idzie zmian w terenie.

Od 1 sierpnia 2015 roku istnieje możliwość rejestracji swojego uczestnictwa w AFRICA ECO RACE za pomocą internetowego zgłoszenia. Zapewni ono łatwiejszą komunikację organizatora z uczestnikami i zachowa dane zawodników na kolejne edycje rajdu. Znajduje się ono pod adresem: www.africarace.com

Do 15 września natomiast obowiązują jeszcze preferencyjne warunki finansowe wpisowego. Liczba uczestników jest ograniczona.
Kamel