1 dzień do Baja Poland 2015. Mocna reprezentacja ORLEN Team

Trzy załogi samochodowe ORLEN Team staną na starcie ósmej rundy Pucharu Świata FIA. Barwy polskiego zespołu przed rodzimą publicznością reprezentować będą: Marek Dąbrowski i Jacek Czachor, Adam Małysz i Xavier Panseri oraz debiutujący jako kierowca cross country Kuba Przygoński pilotowany przez Andy Schulza. Listę zawodników ORLEN Team uzupełnia motocyklista Kuba Piątek, dla którego Baja Poland będzie drugim startem w Pucharze Polski w rajdach Baja.

Do rywalizacji w polskiej rundzie Pucharu Świata przystąpi czołówka światowego cross country. Na trasach w zachodniopomorskim zobaczymy między innymi aktualnego lidera klasyfikacji generalnej Nassera Al-Attiyah, czy drugiego w tabeli Rosjanina Vladimira Vasiliewa. Dla Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora udział w Baja Poland będzie  istotnym elementem przygotowań do przyszłorocznego Dakaru. Doświadczona załoga ORLEN Team po siedmiu rundach zajmuje wysokie czwarte miejsce w tabeli i zapowiada walkę o pierwszą trójkę Pucharu Świata FIA.

[quote width="auto" align="left" border="RED" color="BLUE" title="powiedział Marek Dąbrowski"]- Temu rajdowi towarzyszą szczególne emocje ze względu na to, że jest rozgrywany przed naszą wspaniałą publicznością, która zawsze w niepowtarzalny sposób zagrzewa nas do walki. Cieszymy się też, że najlepsi zawodnicy z rajdów cross-country przyjadą do nas, by walczyć w eliminacji Pucharu Świata.  Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i zdobyć kolejne punkty w klasyfikacji generalnej.[/quote]

Po zeszłorocznym rewelacyjnym drugim miejscu, Adam Małysz wraca do Szczecina zmotywowany i głodny sukcesu. Trasę siódmej edycji Baja Poland załoga ORLEN Team będzie przemierzać samochodem rajdowym MINI przygotowanym przez niemiecką firmę X-raid.

[quote width="auto" align="left" border="BLUE" color="RED" title="- powiedział Adam Małysz"]- Ponieważ to start u siebie, przed własną publicznością, motywacja jest większa niż zwykle. Podobny dreszczyk emocji czułem zawsze przy okazji konkursów na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi – mówi były skoczek narciarski. Słyszałem takie opinie, ale dziś w zasadzie wszyscy nasi kierowcy tu trenują. Można znać poligon, ale nie zna się trasy. U siebie chcę oczywiście pojechać jak najlepiej. Poprawić wynik z ubiegłego roku będzie jednak bardzo trudno. W tym sezonie obsada rajdu jest mocna, zgłosiło się wielu wyśmienitych zawodników w świetnych samochodach. Konkurencja jest wyrównana, a kiedy sprzęt jest znakomity, liczyć będą się umiejętności i detale. Dlatego ja staram się lepiej przygotować kondycyjnie. Rozpocząłem współpracę ze znanym z pomagania skoczkom narciarskim specjalistą od treningu motorycznego, doktorem Michałem Wilkiem. Trenuję według jego wskazówek od kilku tygodni, ale już czuję wyraźną różnicę. Mam nadzieję, że to przełoży się na jeszcze lepsze wyniki. [/quote]

Podczas Baja Poland po raz pierwszy jako kierowca cross country wystartuje Kuba Przygoński. Utalentowany zawodnik ORLEN Team przesiadł się do rajdówki i udziałem w polskiej rundzie Pucharu Świata rozpoczyna przygotowania do Dakaru.

[quote width="auto" align="none" border="RED" color="BLUE" title="- powiedział Kuba Przygoński"]- Jestem przed moim pierwszym startem samochodem terenowym w rajdzie. Po kilku miesiącach rozmów i dopinania szczegółów wsiadam do świetnie przygotowanego auta  i zaczynam przygodę z rajdami terenowymi na nowo. Zdaje sobie sprawę, że to dopiero początek moich przygotowań do Dakaru i czeka mnie bardzo dużo pracy, ale wierzę, że szybko wdrożę się w nowe realia. Podczas Baja Poland pojadę z Andy Schulzem, doświadczonym pilotem i uczestnikiem Dakaru. To duże wsparcie ze strony zespołu i ogromny kredyt zaufania. Nie pozostaje nic innego, jak powalczyć o dobre miejsce na mecie.[/quote]
Wśród motocyklistów rywalizujących w 5. rundzie Pucharu Polski wystartuje Kuba Piątek. Absolwent Akademii ORLEN Team po efektownym zwycięstwie w 36. rajdzie Polskie Safari  zapowiada walkę o kolejne punkty w Pucharze Polski.

Siódma edycja Baja Poland startuje już w najbliższy piątek. Przed załogami trzy dni ekstremalnej rywalizacji w okolicach Szczecina i Drawska Pomorskiego. Trasa tegorocznego rajdu liczy ponad 792 kilometry, z czego 425 km to odcinki specjalne podzielone na trzy etapy.

MM, fot. Orlen Team, malysz.pl