Adam Małysz i Piotr Cierzniewski przed Hungarian Baja 2012

MalyszCayenneStanco1Adam Małysz i Rafał Marton w Porsche Cayenne (grupa T2) oraz Piotr Cierzniewski i Michał Bojar w SAM-ie MRT (grupa TH) będą naszymi reprezentantami w klasie samochodowej w zbliżającym się rajdzie Hungarian Baja 2012 (24-26.08). Rywalami Polaków na Węgrzech będą m.in. Jean-Louis Schlesser, Khalifa Al-Mutaiwei, Mirek Zapletal oraz kierowcy G-Force Proto.

Małysz i Marton podobnie jak rok temu wystartuje T-dwójkowym Porsche Cayenne, które tym razem przygotowała dla nich stajnia wyścigowa Star-Moto Racing. W czerwcu Małysz i Marton, a także Łukasz Komornicki i Maciej Stańco wzięli udział w kolejnych testach auta, które ma już na liczniku około 1500 kilometrów treningowych i wciąż jest udoskonalane. Star-Moto Racing pracuje obecnie nad zaadaptowaniem w Cayenne zawieszenia marki FRT; z produktów tej firmy korzysta również Ales Loprais. Zdaniem Macieja Stańco Porsche ma duży potencjał i jest bardzo szybkie, ale regulamin grupy T2 wymusza na kierowcy rozsądną jazdę. Przypomnijmy, Adam Małysz i Rafał Marton w ubiegłym roku osiągali na Hungarian Baja dobre czasy, ale zawodów nie ukończyli z powodu awarii ich ówczesnego auta.

IMG_5030Na Węgrzech w akcji zobaczymy również Piotra Cierzniewskiego i Michała Bojara, którzy wystartują SAM-em MRT – byłą rajdówką Mariusza Ryczkowskiego. Samochód przez miesiąc był modernizowany w gdańskim serwisie  RemX – jak donosi Remek Moenert, szef RemX, modyfikacjom poddano m.in. układ kierowniczy, elektryczny, hamulcowy oraz zawieszenie.

W Hungarian Baja 2012 wystartuję również nasi quadowcy: Łukasz Łaskawiec, Zbigniew Zych oraz Kamil i Tadeusz Wiśniewscy.

O zwycięstwo w kolejnej rundzie Pucharu Świata FIA powalczą liderzy rankingu: Jean-Louis Schlesser, który zasiądzie za kierownicą łotewskiego OSCara 03, oraz tracący do niego 4 punkty Khalifa Al-Mutaiwei w MINI All4 Racing. Schlesser wystąpi udoskonaloną wersję rajdówki, którą Maris Saukans zwyciężył Hungarian Baja w 2005 roku.

IMG_5043Szanse na wysokie lokaty w zawodach mają również: Mirek Zapletal w duecie z Maćkiem Martonem w Hummerze H3 EVO, Rosjanie w G-Force Proto – Vladimir Vasiliev i Boris Gadasin, a także startujący na własnym terenie Karoly Fazekas i powracający po kraksie w Stalowej Woli Erik Korda. Nie można również lekceważyć Rumuna Castela Casuneanu w Racing Lancerze, jak również dwóch pozostałych kierowców Hummerów: Zdenka Porizka i Josefa Pelca.

Hungarian Baja 2012 rozpocznie 5,5-kilometrowy prolog w piątek 24 sierpnia. Następnego dnia zawodnicy dwukrotnie pokonają dwa oesy o długości 66 i 85 km. W niedzielę na zakończenie jeszcze raz przejadą każdy z oesów. 

AreK, fot. Star-Moto Racing, RemX

Archwium relacji TERENOWO.PL z Hungarian Baja:


HB2012_lista