Aron Domżała za kierownicą Hiluxa w Pucharze Świata FIA 2017

W co najmniej czterech rundach zaliczanych do cyklu Pucharu Świata FIA w rajdach cross-country wystartuje w tegorocznym sezonie Aron Domżała – zdobywca ubiegłorocznego pucharu w grupie T3. Tym razem polski kierowca zasiądzie za sterami Toyoty Hilux zbudowanej w stajni Overdrive. Na pewno zobaczymy go na starcie czterech pierwszych rund.

Domzala– I wszystko zaczyna się od nowa! – ogłosił na Facebooku Aron Domżała. – W tym sezonie wracamy do Pucharu Świata w rajdach terenowych. Przed nami nowe wyzwanie, przenosimy się do królewskiej kategorii T1. W tym roku wystartujemy Toyotą Hilux T1 z zespołu Overdrive. Jak na razie mamy potwierdzone 4 starty - Rosja, Dubai, Abu Dhabi, Qatar. Jeszcze nie mamy decyzji co do reszty sezony, jednak bardzo cieszymy się z tego programu startów. Dla nas to szansa zmierzenia się z najlepszymi oraz możliwość rozwoju. Cieszę się również z nawiązania współpracy z belgijską stajnią Overdrive, wierzę, że współpraca z tak doświadczonym zespołem będzie dużym atutem w naszych startach.

Dla Arona Domżały rosyjska baja nie będzie jednak debiutanckim występem w Toyocie. Polak skosztował już jazdy Hiluxem podczas ostatniej rundy ubiegłorocznego pucharu – w Baja Portalege wskutek awarii zajął 35. miejsce.

– Start Toyotą w Portugalii pokazał, jak dużo jeszcze musimy się nauczyć po przesiadce do najwyższej kategorii – komentuje Domżała. – Zdobycie doświadczenia będzie kluczowe w naszym rozwoju, ale gwarantuję, że damy z siebie wszystko, aby wykorzystać tą szanse jak najlepiej. Już nie mogę się doczekać dźwięku naszego V8!

MM, fot. www.facebook.com/aron.domzala