Wydrukuj tę stronę

Baja Aragon 2014 - deszcze niespokojne

lipiec 19, 2014
start-i-deszcz-01Ponad 200 kierowców wystartowało w piątek w prologu Baja Aragon 2014. Zawodnicy musieli zmierzyć się nie tylko z rywalami, ale również kapryśną pogodą. W trakcie zawodów nad trasą rozpętała się ulewa z gradobiciem.

Triumfatorem, krótkiego OSu rozpoczynającego szóstą rundę Pucharu Świata został dotychczasowy wicelider generalki Yazeed al-Rajhi jadący Toyotą Hilux, który wyprzedził na mecie drugiego Orlando Terranovę o 1,4 sekundy. Trzeci był Nassera al-Attiyah ze stratą do lidera 2,2 sek, a piąty Martin Kaczmarski ze stratą 4,6 sek.

O dużych przeciwnościach losu mogą mówić kierowcy ORLEN Team – akurat to między innymi ich przejazd uatrakcyjniony został przez burzę, która mocno utrudniała jazdę i ograniczyła widoczność praktycznie do zera. - Wycieraczki nie nadążały ze zbieraniem padającego gradu. Do tego było bardzo ślisko i sporą część odcinka walczyliśmy jedynie, by utrzymać się w trasie – powiedział na mecie Jacek Czachor.

W dobry wynik w całym rajdzie wierzy Marek Dąbrowski - Rajd jest bardzo długi, ponad 700 kilometrów i wszystko przed nami. Jutro startujemy z siódmej pozycji i na pewno będzie walka o lepsze miejsce.

Druga załoga ORLEN Team – Adam Małysz i Rafał Marton, która ukończyła prolog z czasem 6,14’ na miejscu 16., oprócz pogody zmagać się musiała również z problemami technicznymi. - Mieliśmy ciężki początek, bo od razu trafiła nam się awaria układu wspomagania, która w parze ze złą pogodą sprawiła, że skończyliśmy prolog na 16 miejscu. Mimo trudności odcinek przejechaliśmy wolniej od lidera tylko o 44 sekundy i jutro na pewno będzie szansa, by to nadrobić – powiedział Adam Małysz.

Mirek Zaplatel i Bartek Boba uzyskali 14. czas, Piotr Beaupre i Jacek Lisicki – 22., a Edgar Łukasiewicz i Piotr Brakowiecki – 56. W klasie quadów najlepszy czas wśród Polaków wykręcił Jarosław Kalinowski, który w łącznej klasyfikacji FIM moto & quad zajął 14. miejsce.