BAJA POLAND rundą kandydacką Pucharu Świata!

IMG_9931Szczeciński rajd Baja Poland został doceniony przez Międzynarodową Federację Samochodową. Podczas wczorajszego posiedzenia w Paryżu organizacja przyznała Baji prawo do organizacji Rundy Kandydackiej Pucharu Świata w Rajdach Cross Country FIA.

Posiedzenie komisji Cross-Country Fédération Internationale de l'Automobile, czyli Międzynarodowej Federacji Samochodowej zajmującej się zarządzaniem sportem samochodowym, odbyło się 1 lutego w Paryżu. W spotkaniu wzięła udział delegacja ze Szczecina w składzie: Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina, Tomasz Brzeziński z biura sportu PZM-tu z Warszawy oraz Tomasz Kaczmarczyk, dyrektor Rajdu Baja Poland z Automobilklubu Gorzowskiego, która starała się uzyskać prawo do organizacji Rundy Kandydackiej Pucharu Świata w Rajdach Cross Country FIA.

Prezentacja i dokumentacja rajdu, który dotychczas odbył się dwa razy jako Runda Pucharu Europy Centralnej w Rajdach Terenowych, spotkały się z ciepłym i pozytywnym przyjęciem przez komisję. Aplikacja uzyskała pozytywną opinię, dzięki czemu wrześniowy rajd (09-11.09.2011) odbędzie się już w ramach Pucharu Świata.

Organizatorom Baja Poland gratulujemy i życzymy powodzenia w przygotowaniu imprezy o tak wysokiej randze. Portal TERENOWO.PL jak co roku będzie patronem medialnym Baja Poland.

Więcej o rajdzie na www.bajapoland.eu.
AK

ZOBACZ TAKŻE: Relacje z Baja Poland 2010 i 2009 - w dziale SPORT/RMPST