Dubai International Baja 2017. Zwycięstwo Al-Attiyaha, liderem pozostaje Domżała

Druga runda tegorocznego Pucharu Świata FIA nie była łaskawa dla Arona Domżały i Szymona Gospodarczyka. Duet, który ściga się fabryczną Toyotą Hilux, serwisowaną przez belgijskiej Overdrive, przeszedł twardą lekcję jazdy na specyficznej pustyni wokół Dubaju. Na mecie zameldował się z szóstym czasem, mimo że ostatnie 50 km rajdu musiał pokonać z… urwanym kołem.  Polacy utrzymali jednak pozycję liderów Pucharu Świata.

IMG 2881Po dwóch piątkowych oesach w sobotę załoga polskiej Toyoty złapała właściwy rytm jazdy. – Przez pierwsze 50 km mieliśmy naprawdę dobre tempo. Niestety właśnie wtedy uderzyliśmy przednim lewym kołem w camel grass i choć kolejne 70 km pokonaliśmy dość płynnie, potem musieliśmy zwolnić. Koło zaczęło się urywać, więc do mety dotoczyliśmy się w żółwim tempie – relacjonował Domżała. - Mimo przygód, to był naprawdę dobry dzień. Popełniliśmy mniej błędów, nie zakopaliśmy się, jak pierwszego dnia i złapaliśmy naprawdę dobre tempo – dodał Gospodarczyk.

Jedyni reprezentanci polskiego motosportu w Dubaju uplasowali się ostatecznie na dobrym, szóstym miejscu. Zawody wygrał Nasser Al-Attiyah przed Khalidem Al-Quassimim oraz Mohamedem Abu-Issą. Co jednak najważniejsze, Domżała i Gospodarczyk wystartują za dwa tygodnie w Abu Dhabi Desert Challenge nadal jako liderzy Pucharu Świata FIA. – Jeszcze nie jechaliśmy maratońskiego rajdu Toyotą. W Abu Dhabi startowaliśmy Polarisem, a to zupełnie inna specyfika jazdy. Mogę jednak śmiało powiedzieć, że pustynia, na którą wjedziemy za dwa tygodnie znacznie bardziej nam odpowiada niż ta, z której właśnie zjechaliśmy – zakończył zadowolony Domżała.
DB EDO5855MM

Dubai International Baja 2017 – wyniki końcowe:
1. Nasser al-Attiyah/Matthieu Baumel (QAT/FRA) 3:55.46
2. Khalid al-Qassimi/Khalid al-Kendi (UAE) +14.57
3. Mohamed Abu Issa/Xavier Panseri (QAT/FRA) +23.07
…6. Aron Domżała/Szymon Gospodarczyk (POL) +51.37

Klasyfikacja Pucharu Świata FIA:  
1. Aron Domżała/Szymon Gospodarczyk (POL)  38 pkt
2. Nasser al-Attiyah/Matthieu Baumel (QAT/FRA) 30 pkt
3. Wiktor Choroszawcew/Anton Nikołajew (RUS) 21 pkt