Finał Hungarian Baja 2013: Hołek tuż za plecami Romy

2013-hungarian_baja-holowczyc2Nie udało się Krzysztofowi Hołowczycowi dogonić swojego kolegi z zespołu Naniego Romy. Hiszpan w niedzielę zwiększył swą przewagę o 2 sekundy i triumfował w Hungarian Baja 2013. Dzięki znakomitej postawie obaj zbliżyli się bardzo do lidera Pucharu Świata Jeana-Louisa Schlessera, który na węgierskiej rundzie był nieobecny.

Po sobotnim etapie Hołek zapowiadał zaciętą walkę z Romą. Organizatorzy nie pomogli mu jednak, skracając (z powodu zagrożenia pożarowego) niedzielne oesy o kilkanaście kilometrów. Mimo to nasz reprezentant nie dawał za wygraną. Na pierwszym odcinku przegonił Romę o 11 sekund. Niestety przy powtórnym przejeździe górą był jego kolega, który był szybszy o sekund... 13.

Obaj zawodnicy X-Raidu toczyli swój bratobójczy pojedynek, będąc poza zasięgiem rywali. Szybki Wenezuelczyk, Nunzio Coffaro, jadący Toyotą Hilux, zakończył rajd ze stratą ponad 22 minut do kierowców MINI. Mirek Zapletal i Maciek Marton, którzy w sobotę mieli kłopoty techniczne, pokonali trasę rajdu wolniej o blisko 26 minut. W niedzielę na starcie nie stawił się już duet Martin Kaczmarski – Bartłomiej Boba. Dzień wcześniej kilkakrotnie musieli zatrzymać swego Bowlera, by sprawdzić, czy nie doszło do zapalenia silnika. Jednostka straciła niemal całą moc i nie udało się jej uzdrowić przed finałowym etapem.

Mimo wielu kłopotów do mety dotarli natomiast Tomasz Czerniak i Bartosz Szlezak, którzy finalnie do zwycięzcy stracili ponad 3,5 h. W grupie T2 ich Toyota uplasowała się na 9. pozycji.

Najszybszym quadowcem klasy FIM zgodnie z oczekiwaniami został Kamil Wiśniewski. Trzecią lokatę zajął Zbigniew Zych, a 7. Tadeusz Wiśniewski. W Mistrzostwach Europy drugi dzień zmagań znów należał do Łukasza Łaskawca, a trzeci był Piotr Serbista. Wśród motocyklistów Artur Błański był w niedzielę 6.