Wydrukuj tę stronę

Finał Hungarian Baja 2015. Zwycięstwo kontrolowane

sierpień 16, 2015

Nasser Al-Attiyah w sobotę wypracował dużą, ponad 18-minutową przewagę nad rywalami, dlatego w niedzielę mógł pozwolić sobie na wolniejszą jazdę i celebrowanie zwycięstwa w Hungarian Baja 2015. Nagrodą dla kierowcy MINI All4 Racing był awans na pozycję lidera Pucharu Świata FIA.

Dwa finałowe, niedzielne oesy padły łupem Bernharda Ten Brinke w Toyocie, który dzięki temu awansował na 2. miejsce w końcowej klasyfikacji rajdu. Ostatnie miejsce na podium zajął czesko-polski duet: Mirek Zapletal i Maciek Marton.

Niestety już w sobotę z rywalizacji odpadły trzy polskie załogi: Marek Dąbrowski i Jacek Czachor, Łukasz Lechowicz i Łukasz Solecki oraz Jarek Kazberuk i Robin Szustkowski. Niedzielnych oesów nie ukończyli również Klaudia Podkalicka i Błażej Czekan.

Najlepiej spośród naszych reprezentantów, którzy do końca pozostali na placu boju, spisali się Grzegorz Czarnecki i Michał Bojar, którzy zajęli 5. miejsce w grupie T2 i 3. w T2.2. Oczko niżej uplasowali się Tomasz Piec i Gabriel Prochacki

O wiele lepiej poszło Polakom startującym w klasie quadów. Damian Rajczyk ponownie zwyciężył w klasyfikacji Pucharu Świata FIM Baja. 3. miejsce zajął Adrian Bernat, a 5. Arkadiusz Bernat. W klasyfikacji mistrzostw Europy w kategorii Q1 triumfował Paweł Otwinowski, natomiast w Q2 drugie miejsce zajał Maciek Albinowski. W gronie kierowców ścigających się Polarisami RZR Tadeusz Wiśniewski zajął 3. lokatę.