Finał Rajdu Kazachstanu 2017. Dwie polskie załogi na podium!

Trudno było marzyć o lepszym wyniku Polaków na Rajdzie Kazachstanu! Pierwsze miejsce w zawodach niejako z urzędu było "zarezerwowane" dla Nassera Al-Attiyaha. Kolejne dwa wywalczyli nasi młodzi reprezentanci: Kuba Przygoński (z pilotem Tomem Colsoulem) oraz Aron Domżała z Maciejem Martonem.

Decydujący o zwycięstwie etap wygrał Nasser Al-Attiyah, przypieczętowując swój sukces w rajdzie. Katarczyk w dobrym tempie pokonał ostatni OS rajdu, wyprzedzając o 1:36 drugiego w stawce Kubę Przygońskiego. Trzeci na mecie szóstego etapu Rally Kazakhstan zameldował się Miroslav Zapletal.

- Rywalizacja o zwycięstwo w Rajdzie Kazachstanu toczyła się do ostatnich kilometrów - opowiada Kuba Przygoński. - Szansę na pierwsze miejsce miały wszystkie załogi z czołówki. Kluczem do sukcesu było bezpieczne dowiezienie do mety przewagi wypracowanej na poprzednich odcinkach. Cel zrealizowaliśmy w stu procentach. Kończymy wieloetapowy rajd na drugim miejscu i punktujemy w klasyfikacji Pucharu Świata w rajdach terenowych. To nasze drugie podium w tym sezonie. Po rewelacyjnym wyniku w Katarze, swoją bardzo dobrą dyspozycję potwierdziliśmy wynikiem z Kazachstanu. To dobry prognostyk przed kolejnymi startami i zbliżającym się Dakarem.

Znakomite, 3. miejsce w zawodach wywalczył Aron Domżała, któremu po raz pierwszy partnerował Maciej Marton.

Po pięciu rundach eliminacji Pucharu Świata w rajdach terenowych FIA, Przygoński z 84 punktami zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji. Liderem tabeli z dorobkiem 150 punktów jest Katarczyk Nasser Al-Attiyah, który o 45 pkt. wyprzedza Khalida Al-Qassimi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
MM, X-Raid

Końcowa klasyfikacja generalna Rally Kazakhstan – Samochody
1.               Nasser AL-ATTIYAH/Matthieu BAUMEL (QAT/FRA) Toyota Hilux 19:00:00
2.               Kuba PRZYGOŃSKI/Tom COLSOUL (POL/BEL) Mini All4 Racing +8:03
3.               Aron DOMŻAŁA/Maciej MARTON (POL) Toyota Hilux +18:34
4.               Jurij SAZONOW/Witalij JEWTEKOW(KAZ) H3 Evo VIII  +1:38:37
5.               Jerden SZAGIROW/Dmytro CYRO (KAZ/UA) Toyota Hilux  +2:36:04