Hołowczyc 6., Beaupre 47. na prologu Baja Portalegre 2010

październik 29, 2010
IMG_2772Jadąca Nissanem Navarą załoga ORLEN Team: Krzysztof Hołowczyc / Jean-Marc Fortin zajęła szóste miejsce na liczącym 5,52 kilometra prologu rajdu Baja Portalegre. Piotr Beaupre i Jacek Lisicki zajmują 47. miejsce. Rywalizacja przebiegała w rzęsistej ulewie.

Hołek traci zaledwie 17,2 sekundy do lidera Pucharu Borisa Gadasina. Prawdziwe ściganie rozpocznie się jutro. W planie są dwa odcinki specjalne o długości 141 i 236 kilometrów.  

- Planowaliśmy zająć wyższe miejsce. Szczerze mówiąc pogoda pokrzyżowała nam trochę plany. Ulewa była niesamowita, na trasie było wody po kolana, a w środku parowała nam szyba do tego stopnia, że Jean-Marc musiał się wypiąć z pasów żeby przywrócić choć trochę widoczność. Ponieważ posiadamy priorytet FIA musimy używać wyłącznie jednego kompletu opon przez cały rajd. Baliśmy się założyć typowych deszczówek. Gdyby jutro się trochę przejaśniło wówczas nasze ogumienie zużywałoby się bardzo szybko. Jutro szósta pozycja startowa, to dobre miejsce, gdyż poprzedzający nas rywale będą czyścili nam drogę – powiedział Krzysztof Hołowczyc.

Najszybsze Żubry, czyli Piotr Beaupre i Jacek Lisicki stawili się na mecie prologu jako 47. załoga. Było to związane z trzema minutami kary, jakie sędziowie nałożyli na nich w związku ze spóźnieniem. Jak donoszą zawodnicy, polski Bowler sprawuje się świetnie, nowa instalacja elektryczna działa bez zarzutu. Przed pierwszym odcinkiem specjalnym dokonywane są jedynie korekty ustawień zawieszenia. W związku ze zmianami atmosferycznymi team podjął decyzje o zmianie ogumienia z BF Goodrich AT na KUMHO.
AK, fot. Paweł Rosłoń

Wyniki prologu Baja Portelegre 2010:
1. Miguel Barbosa/Miguel Ramalho (P) Mitsubishi Racing Lancer 5.37,0
2. Pedro Grancha/Vitor Jesus (P) Nissan Navara +2,8
3. Filipe Campos/Jaime Baptista (P) BMW X3 CC +15,1
4. Boris Gadasin/Władimir Demianienko (RUS) G-Force Proto +16,6
5. Nuno Matos/Filipe Serra (P) Isuzu D-Max +16,8 (1. T2)
6. Krzysztof Hołowczyc/Jean-Marc Fortin (PL/B) Nissan Navara +17,2
7. Rui Sousa/Carlos Silva (P) Isuzu D-Max Proto +20,9
8. Joost van Cauwenberge/Steven Vyncke (B) Nissan Navara +24,6
9. Bernardo Moniz da Maia/Joanna Sotto-Mayor (P) BMW X3 CC +27,1
10. Edgar Condenso/Nuno Silva (P) Isuzu D-Max +29,7 (2. T2)
... 47. Piotr Beaupre/Jacek Lisicki (PL) Bowler Nemesis +1.24,0

Galeria zdjęć z prologu:
{artsexylightbox autoGenerateThumbs="true" path="images/stories/Sport/Portalegre2010/2" previewHeight="67"}{/artsexylightbox}

Galeria zdjęć z badań kontrolnych:
{artsexylightbox autoGenerateThumbs="true" path="images/stories/Sport/Portalegre2010/1" previewHeight="67"}{/artsexylightbox}