Hołowczyc i Beaupre na starcie Baja Portalegre 2010 - finałowej rundy Pucharu FIA

październik 28, 2010

HolekHBDwie polskie załogi  Krzysztof Hołowczyc i Jean-Marc Fortin a także Piotr Beupre i Jacek Liscicki wystartują w Baja Portalegre 500 (28-30 października), ostatnim rajdzie tegorocznego sezonu FIA Cup for Cross-Country Bajas. Hołowczyc jest obecnie sklasyfikowany na drugiej pozycji w cyklu i nadal ma (teoretyczną) szansę na zdobycie pierwszego miejsca w Pucharze.

Po niefortunnym wypadku, jaki przydarzył się załodze ORLEN Team w trakcie Hungarian Baja załoga nie ukończyła rajdu i tym samym nie punktowała w przedostatniej eliminacji sezonu. Obecnie Hołowczyc traci osiem punktów do wyprzedzającego go w klasyfikacji Pucharu - Borisa Gadasina. Baja Portelegre będzie ostatnim startem Krzysztofa Hołowczyca za kierownicą Nissana Navara.

- Możemy zdobyć jeszcze tytuł, równolegle mamy świadomość, że odległość punktowa do lidera jest dość znaczna. Nie będzie łatwo. Walczyć trzeba do końca, w rajdach wszystko się może zdarzyć i będziemy cisnęli ile się da. Ten rajd jest naszym pożegnaniem z Nissanem Navarą, który służył nam bardzo dobrze przez kilka lat. Trwający sezon jest bardzo dobry i zarazem trudny. Trochę zabrakło nam szczęścia podczas ostatniej eliminacji, mamy nadzieje, że teraz nam dopisze i przejedziemy płynnie i czysto wszystkie odcinki specjalne  – powiedział Krzysztof Hołowczyc.

Do Baja Portelegre zgłosiła się rekordowa liczba 255 załóg, z czego stawka samochodowa składa się z osiemdziesięciu pojazdów. W piątek zawodnicy przystąpią do rywalizacji na krótkim 5,5 kilometrowym odcinku specjalnym. W sobotę rajdowcy pokonają dwie próby sportowe o długości 141  i 236 kilometrów.
AK, fot. Arek Kwiecień / Sigma Pro

Międzynarodowy Puchar FIA w Rajdach Cross-Country Bajas 2010 - klasyfikacja:

B. Gadasin 30 pkt.; K. Hołowczyc 22 pkt.; B. Nowickiy 21 pkt.; S. Peterhansel 15 pkt; al-Rajhi 15 pkt.; N. Matos 15 pkt.

Wybrani zawodnicy z listy startowej Baja Portalegre 2010:

301 Boris Gadasin (RUS) - Vladimir Demyanenko (RUS) - Proto G-Force T1
302 Krzysztof Hołowczyc (POL) - Jean-Marc Fortin (BEL) - Nissan Navara Overdrive T1
303 Bogdan Novitskiy (RUS) - Vitaliy Yevtyekhov (UKR) - Proto G-Force T1
304 Filipe Campos (PRT) - Jaime Baptista (PRT) - BMW X3 T1
305 Miguel Barbosa (PRT) - Miguel Ramalho (PRT) - Mitsubishi Lancer Turbo T1
306 Rui Sousa (PRT) - Carlos Silva (PRT) - Isuzu D-Max Proto T1
336 Piotr Beaupre (POL) - Jacek Lisicki (POL) - Bowler Nemesis T1