Hołowczyc na podium Baja Espańa Aragon 2010!

1Krzysztof Hołowczyc / Jean-Marc Fortin, załoga ORLEN Team zajęła trzecie miejsce w rajdzie Baja España Aragon. Wysoka lokata w rajdzie dała Hołowczycowi pozycję lidera w łącznej klasyfikacji Międzynarodowego Pucharu FIA w Rajdach Cross-Country Bajas. Rajdu nie ukończył niestety Piotr Beaupre.

Bezkonkurencyjny na wszystkich odcinkach specjalnych rajdu okazał się Stephane Peterhansel. Jedynie podczas prologu, szybszy od niego był Krzysztof Hołowczyc.

Załoga ORLEN Team posiadając świadomość różnicy jaka dzieliła ją od lidera po pierwszym dniu od razu zaatakowała. Na pierwszej próbie Hołowczyc uzyskał czwarty czas, na drugiej piąty. I gdy wszystko wskazywało, że polsko – belgijski team zakończy rajd na czwartej pozycji, awarii uległo auto poprzedzającego załogę Borisa Gadasina. Rosjanin uderzył miską olejową na ostatnim odcinku z pomiarem czasu, z jego silnika wyciekł olej i nie był w stanie uskoczyć rywalizacji.   

- Po wygraniu prologu wydawało nam się, że rajd będzie łatwiejszy. Okazało się jednak, że cztery odcinki specjalne dość mocno dały nam się we znaki. Pierwszą próbę sportową pojechaliśmy stosunkowo wolno, porównując czas do naszych kolejnych przejazdów. Później zobaczyliśmy, że mamy sporą stratę i zaczęliśmy cisnąć. Powoli odrabialiśmy czasy. Z szóstego miejsca przenieśliśmy się na czwarte. A na koniec Gadasin zrobił nam prezent, gdyż jego silnik nie wytrzymał. Już po OSie wylał mu się olej, najprawdopodobniej uszkodził miskę olejową i niestety nie był w stanie przejechać dojazdówki i stawić się na mecie rajdu. Można powiedzieć, że poniekąd otrzymaliśmy to trzecie miejsce w prezencie. W tej chwili zajmujemy zdecydowaną pozycję lidera w Pucharze Baja i kolejne eliminacje będziemy musieli mocno cisnąć by wygrać. Mamy nadzieję, że również będziemy mogli wystartować już nowym samochodem, by mieć możliwość walki o wszystko – powiedział na mecie Hołowczyc.
AK

Baja Espańa Aragon 2010 - wyniki końcowe:

1. S.Peterhansel / J.-P.Cottret X-raid BMW X3CC 7:12:21
2. L.Novitskiy / A.Schulz X-raid BMW X3CC 7:28:21
3. K. Holowczyc / J. Fortin Orlen Team Nissan Navara 7:29:31
4. E.Wevers / E.Verhoef Van Loon RacingMitsubishi Lancer 7:34:56
5. L.Climent / R.Ranero Luis Climent Toyota Proto 7:59:55
6. N.Roma / P.Maimon JMB Stradale Mitsubishi Lancer 8:00:45

Punktacja łączna Międzynarodowego Pucharu FIA w Rajdach Cross-Country Bajas 2010:

1.    Hołowczyc         24
2.    B. Nowickiy         16
3.    S. Peterhansel     15
4.    al-Rajhi         15
5.    B. Gadasin        15
6.    L. Nowickiy         11
7.    Bakhashab         11
8.    Mironienko         11