I etap Rally Kazakhstan 2017 – Polacy w wysokiej formie

Kuba Przygoński i Tom Colsoul rozpoczęli od zwycięstwa rywalizację w Rally Kazakhstan. Załoga ORLEN Team bezbłędnie i w dobrym tempie pokonała inauguracyjny odcinek piątej rundy Pucharu Świata w rajdach terenowych FIA, finiszując przed Nasserem Al-Attiyahem oraz drugą polską załogą Aronem Domżałą i Maciejem Martonem.

Kaz2017 01Blisko 270-kilometrowy etap otwierający zmagania na trasie Rajdu Kazachstan najszybciej pokonał polsko-belgijski duet, dla którego było to już trzecie w tym roku etapowe zwycięstwo w cyklu Pucharu Świata FIA.  

- To był płynny i czysty przejazd w naszym wykonaniu – powiedział Kuba Przygoński. – Na całym odcinku utrzymaliśmy bardzo dobre tempo i nie popełniliśmy większych błędów. Trasa w dużej części prowadziła przez stepy porośnięte trawą, więc Tom musiał mocno nawigować, żeby znaleźć odpowiednie drogi. Końcówka etapu to malowniczy odcinek na piasku wytyczony wzdłuż Morza Kaspijskiego. W tej części trasy dominowały urwiska i duże kamienie, które musieliśmy omijać, żeby nie stracić koła. Etap kończymy z najlepszym czasem i w poniedziałek ruszamy jako pierwsza załoga.

Ze stratą niespełna minuty do załogi ORLEN Team na mecie pierwszego etapu zameldował się zeszłoroczny zwycięzca Pucharu Świata FIA, Katarczyk Nasser Al-Attiyah. Stawkę uzupełniła druga polska załoga startującą w Rally Kazakhstan, Aron Domżała i Maciej Marton. W poniedziałek na zawodników czeka etap liczący 496 kilometrów, z czego 325 kilometrów to trudny technicznie odcinek specjalny.

MM, fot. X-Raid

 

Klasyfikacja generalna Rally Kazakhstan – Samochody
1.         Kuba PRZYGOŃSKI/Tom COLSOUL (POL/BEL) Mini All4 Racing 2:32.45
2.         Nasser AL-ATTIYAH/Matthieu BAUMEL (QAT/FRA) Toyota Hilux +57
3.         Aron DOMŻAŁA/Maciej MARTON (POL) Toyota Hilux +2.48
4.         Miroslav ZAPLETAL/Marek SYKORA (CZE/SLO) H3 Evo VII +3.54
5.         Jurij SAZONOW/Witalij JEWTEKOW(KAZ) H3 Evo VIII +6.40
6.         Jerden SZAGIROW/Dmytro CYRO (KAZ/UA) Toyota Hilux +11.04
7.         Antanas JUKNEVICIUS/Darius VAICIULISV (LIT) Toyota Hilux +13.30
8.         Wiktor CHOROZAWCEW/Anton NIKOLAJEW (RUS) BMW X3 CC +22.10
9.         Yasir SEAIDAN/Laurent LICHTLEUCHTER (SAU/FRA) Toyota Land Cruiser +38.16 (1. T2)
10.       Adel ABDULLA/Sébastien DELAUNAY (QAT/FRA) Nissan Patrol +38.42 (2. T2)