Wydrukuj tę stronę

II etap Rajdu Kazachstanu – Al-Attiyah kontra biało-czerwoni

maj 23, 2017

Polacy rywalizujący w Rajdzie Kazachstanu nie uniknęli problemów na 2. etapie, a mimo to zajęli wysokie miejsca w klasyfikacji dziennej i zajmują 2. oraz 3. miejsca w „generalce” - tuż za słynnym Nasserem Al-Attiyahem.

Poniedziałkowy etap wygrał Saudyjczyk Yazeed Al-Rajhi startujący najnowszym modelem MINI, który wyprzedził o ponad 4 min. Al-Attiyaha. 3. czas uzyskali Kuba Przygoński i Tom Colsoul, a 4. Aron Domżała i Maciej Marton.

Po zwycięstwie odniesionym w niedzielę załoga Orlen Team otwierała trudny technicznie OS o długości 368 kilometrów etap. Pomimo trudności nawigacyjnych i trzech przebitych opon ich MINI All4 Racing zameldował się na mecie z trzecim czasem przejazdu (+8 min. 51 sek.). -  Wystartowaliśmy jako pierwsza załoga i cały ciężar prawidłowej nawigacji spoczywał na nas – opowiada Kuba Przygoński. - Nie jest to łatwe zadanie, bo warunki panujące na trasie nie ułatwiają zadania. Przez większość odcinka utrzymywaliśmy bardzo dobre tempo przejazdu i bezbłędnie nawigowaliśmy. Kluczowy wpływ na ostateczny wynik dzisiejszej rywalizacji miała tutejsza kamienista nawierzchnia. Dwa razy zmienialiśmy koła, przez co straciliśmy przewagę nad jadącymi za nami zawodnikami. Pech chciał, że na pięć kilometrów przed końcem odcinka po raz kolejny złapaliśmy gumę. Na metę dojechaliśmy na trzech kołach i jednej feldze. Cieszę się, że mimo ciężkich warunków utrzymaliśmy bardzo dobre miejsce w klasyfikacji generalnej.

Arona Domżałę i Maćka Martona również nie ominęły kłopoty na trasie:


 
We wtorek na zawodników czeka najdłuższa odsłona tegorocznego Rajdu Kazachstanu. Załogi pokonają odcinek specjalny o długości 421 kilometrów.
MM, fot. X-Raid

Klasyfikacja generalna Rally Kazakhstan – Samochody
1.               Nasser AL-ATTIYAH/Matthieu BAUMEL (QAT/FRA) Toyota Hilux 6:34:03
2.               Kuba PRZYGOŃSKI/Tom COLSOUL (POL/BEL) Mini All4 Racing +3:39
3.               Aron DOMŻAŁA/Maciej MARTON (POL) Toyota Hilux +7:52
4.               Miroslav ZAPLETAL/Marek SYKORA (CZE/SLO) H3 Evo VII +11:32
5.               Jurij SAZONOW/Witalij JEWTEKOW(KAZ) H3 Evo VIII  +47:07
6.               Jerden SZAGIROW/Dmytro CYRO (KAZ/UA) Toyota Hilux +50:11
7.               Antanas JUKNEVICIUS/Darius VAICIULIS (LTU) Toyota Hilux +54:10
8.               Mohamed ABU-ISSA/Xavier PANSERI (QAT/FRA) Mini All4 Racing +1:51:47