Kierowcy Toyot dominują na pierwszym etapie Manateq Qatar Cross Country Rally 2019

110-kilometrowy etap, który zainaugurował zmagania na I rundzie Pucharu Świata FIA, został zdominowany przez kierowców Toyot. Pierwszą lokatę zajął świetnie znający katarski teren Nasser Al Attiya, za którym uplasowali się Bernhard Ten Brinke i Yazeed Mohammed Alrajhi. Tuż za podium znalazł się Kuba Przygoński.

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk startowali jako pierwsi, wyznaczając trasę reszcie stawki. Przed kolejnymi, dłuższymi etapami strata do podium jest bardzo niewielka, co zwiastuje zaciętą walkę w kolejnych dniach.

– Dzisiejszy odcinek jechaliśmy jako pierwsza załoga, więc musieliśmy rysować ślad reszcie zawodników, a to zawsze jest trudne i oznacza pewne straty. Był to nawigacyjny odcinek na kamienistej pustyni. Na trasie było mnóstwo zwierząt – sporo wielbłądów, które musieliśmy wyminąć jako pierwsza załoga. Różnice w czołówce są minimalne. Jutro będziemy startowali z czwartej pozycji i tym samym gonili pierwsze trzy załogi, więc będzie dużo łatwiej. Samochód jest w dobrej formie. Przed nami pierwszy długi odcinek, na którym będziemy atakować – mówi Kuba Przygoński. – Jechaliśmy pierwszy raz z Timo, było to nowe doświadczenie, ale współpraca układała się bardzo dobrze i jestem zadowolony. Pozostało nam już tylko odrobinę się dotrzeć, żeby perfekcyjnie się rozumieć.

W piątek nie miał sobie równych zwycięzca Dakaru, Nasser Al-Attiyah, który był o ponad 3 minuty szybszy od kolejnego zawodnika w stawce.

- Jesteśmy gospodarzami tej imprezy, na której zawsze czuję się wyjątkowo - mówi Katarczyk. - To bardzo trudne zawody i choć zawsze miło je wspominam, to jednak ubiegły rok pokazał, że wszystko tu może się zdarzyć. Tym razem wystartowaliśmy dobrze i mam nadzieję, że nic nie pozostawimy przypadkowi.

W sobotę zawodnicy będą mieli do przejechania odcinek specjalny o długości 313 km. Otworzy on serię czterech dłuższych OS-ów. Finałowy etap Rajdu Kataru zaplanowano na wtorek 26 lutego.
MM

DSC 0214 1224x815
DSC 2702
MC2 9387

MC3 1276 1224x815

Artykuły powiązane