Nasser Al-Attiyah testuje dakarowego Kamaza

Wizyta Nassera Al-Attiyaha w zaśnieżonej Rosji związana jest nie tylko z jego występem w Northern Forest Baja Russia, ale również stała się dla niego okazją do przetestowania... dakarowego Kamaza! Nie wiadomo, czy jest to tylko zachcianka milionera, czy też Katarczyk szuka kolejnych wyzwań, jakim byłby z pewnością jego start w Dakarze w klasie ciężarówek.

Rolą przewodnika po tajnikach błękitnego Kamaza podzieliły się dwie najważniejsze persony rosyjskiego teamu: Vladimir Chagin i Eduard Nikolaev.

– Nasser od dawna prosił mnie, bym pozwolił mu przetestować naszą ciężarówkę – mówi Chagin. – Ostatnio pytał o to na Dakarze. Powiedziałem mu: „Wpadnij na Northern Forest i będzie okazja pojeździć”. No i przyjechał.

Nasser Al-Attiyah za kierownicą Kamaza spędził podobno niemało czasu, zaliczając przy okazji kilka okrążeń po tafli zamarzniętego jeziora. Co z tego wyniknie w przyszłości – zobaczymy... Inna z plotek głosi, że Katarczyk jest zainteresowany odkupieniem dakarowych Peugeotów 3008 i stworzenie nowego, prywatnego teamu. Przy wsparciu szejków z Kataru na pewno stać go na każdy ruch.

MM, współpraca RAFCO, fot. Red Bull