Orlen Team melduje gotowość startową przed Baja Poland 2017

Już za kilka dni, w pierwszy weekend września, startuje najważniejsza impreza w rajdach terenowych w Polsce – ORLEN Baja Poland. Dziewiąta runda Pucharu Świata FIA Cross Country to niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć na żywo najlepszych na świecie zawodników, a wśród nich kierowców ORLEN Team w pełnym składzie. Oprócz wsparcia zawodników, w tym roku PKN ORLEN aktywnie zaangażował się w sponsoring tego prestiżowego wydarzenia.

ORLENTeam Przygonski ColsoulWyczekiwana przez kibiców ORLEN Baja Poland 2017 to dziewiąta runda tegorocznej edycji Pucharu Świata w Rajdach Terenowych. Bazą zawodów będzie Szczecin, gdzie w piątek 1 września rozegrany zostanie inauguracyjny super odcinek specjalny decydujący o kolejności startu na kolejnym etapie. W sobotę zawodnicy przeniosą się na poligon wojskowy w okolicach Drawska Pomorskiego, gdzie dwukrotnie przejadą najdłuższą próbę na trasie 210 km. Ostatniego dnia rajdu na kierowców będą czekać cztery krótsze odcinki specjalne poprowadzone na terenie gminy Dobra. Łącznie do pokonania będzie 816 km, w tym siedem odcinków specjalnych o długości 488 km.

W Baja Poland nie zabraknie czołowych załóg z Pucharu Świata Cross Country, a wśród nich wiceliderów: Kuby Przygońskiego i jego pilota – Belga Toma Colsoula. Załoga ORLEN Team po rewelacyjnym siódmym miejscu na tegorocznym Dakarze jedzie swój najlepszy sezon w karierze. Wygrana w Baja Italia, drugie miejsca w rundach w Katarze i Kazachstanie oraz trzecie miejsce w Hungarian Baja przełożyły się na ORLENTeam Kuba Piatekdrugą pozycję w Pucharze Świata FIA, za broniącym tytułu Katarczykiem Nasserem Al Attiyah. Na własnym terenie Przygoński zapowiada walkę o zwycięstwo w rajdzie.

- Podczas ORLEN Baja Poland na pewno będziemy starali się powalczyć o zwycięstwo. To nasza domowa runda na dobrze znanym terenie, więc będziemy czuć się pewnie na OS-ach. W poprzednich latach te zawody nie układały się po naszej myśli. Rok temu, pomimo świetnego tempa mieliśmy awarię samochodu, która kosztowała nas dużo czasu. Mam nadzieję, że tym razem uda się nam odwrócić losy i dojechać do mety na wysokim miejscu. – zapowiada Kuba Przygoński.

Oprócz załogi samochodowej w Baja Poland wystartują również młodzi i utalentowani motocykliści wywodzący się z pierwszej odsłony programu Akademii ORLEN Team, gdzie pod okiem Jacka Czachora i Marka Dąbrowskiego zbierali doświadczenie do startów w najtrudniejszych zawodach. Adam Tomiczek jest obecnie liderem klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata FIM Juniorów i zajmuje ósme ORLENTeam Adam Tomiczekmiejsce w klasyfikacji seniorów. Maciej Giemza natomiast jest drugi wśród juniorów i dziesiąty wśród seniorów. Dodatkowo dzięki wygranej w klasyfikacji debiutantów Dakar Challenge podczas rajdu Merzouga w Maroku, Maciek ma zapewniony start bez opłat wpisowych w rajdzie Dakar 2018. Podczas Baja Poland do rywalizacji po kontuzji z pierwszej części sezonu powróci również Kuba Piątek.

- Baja Poland to dla nas kolejny etap przygotowań do rajdu Dakar. Wystartujemy na docelowych motocyklach ‒ będzie to dobre przetarcie przed ciężkimi i długimi odcinkami, które czekają nas podczas nadchodzącego Dakaru. Dużego figla może spłatać nam pogoda, bo przy intensywnych opadach może być nam bardzo ciężko na dużych motocyklach. Jesteśmy jednak już na takim etapie przygotowań, że sobie z tym poradzimy i powalczymy o jak najlepsze miejsca – mówi Adam Tomiczek.

W tym roku Baja Poland sponsorowana jest przez PKN ORLEN. Po zaangażowaniu w Rajd Polski Koncern kontynuuje wsparcie najważniejszych imprez rajdowych w kraju.
MM