Prolog Baja Spain 2012 – monodram Peterhansela

BajaSpain2012_3Francuz Stephane Peterhansel w cuglach wygrał 5-kilometrowy prolog rajdu Baja Espana 2012. Na starcie rajdu stanął również lider Pucharu FIA, Jean-Louis Schlesser niedawno kontuzjowany na Silk Way Rally, ale niestety wypadł z trasy i osiągnął najsłabszy czas spośród wszystkich załóg uczestniczących w prologu.

ZOBACZ TAKŻE: Kolejne starcie o punkty Pucharu Świata FIA. Jutro startuje Baja Spain 2012

Stephane Peterhansel prowadząc MINI All4 Racing, prześcignął rywali o ponad 24 sekundy. Drugi na mecie był Erik Van Loon w Mitsubishi Racing Lancerze, a za nim – zwycięzca Silk Way Rally 2012 – Boris Gadasin w G-Force Proto oraz jadący identycznym autem Vladimir Vasilyev. Niedużo stracił do nich Mirek Zapletal, który tym razem zasiadł za kierownicą swojego BMW X3CC, a rolę pilota powierzył naszemu jedynemu reprezentantowi na rajdzie – Maćkowi Martonowi

Wygląda na to, że o ile samochód nie zawiedzie „Petera”, rajd będzie teatrem jednego aktora, a pozostałym przyjdzie walczyć jedynie o drugie i trzecie miejsce na podium. W czołówce walczy jeszcze m.in. Khalifa Al Mutaiwei w MINI oraz Costel Casuneanu w Mitsubishi Racing Lancerze, więc mimo wszystko rywalizacja zapowiada się gorąca, tym bardziej że zawodnicy, którzy po prologu zajmują miejsca 2-7, jadą podobnym tempem.  
AK

BS2012_wyniki_prolog

Testy Team Matzker Land Rover przed Baja Spain (źródło: marathonrally.cm)