Prolog dla Małysza! Wystartował Toolimpex Cup 2013

Malysz_toyAdam Małysz i Rafał Marton wygrali prolog rozgrywanego na Węgrzech Toolimpex Cup - pierwszej eliminacji FIA CEZ Cross-Country Championship. 9. miejsce zajęli Łukasz Komornicki i Jakub Mroczkowski, a 14. Zbigniew i Ryszard Więcławkowie rywalizujący w grupie T2. Maciej Stańco rolował w swym Cayenne i nie wiadomo, czy będzie w stanie kontynuować zmagania.

ZOBACZ TAKŻE: Małysz i Marton na starcie węgierskiego Toolimpex Cup (FIA CEZ) | Toolimpex Cup 2013: Powrót Łukasza Komornickiego!

Rozpoczynający rywalizację 8-kilometrowy prolog poprowadzony był po zróżnicowanej nawierzchni. Zawodnicy startowali na asfalcie, po czym wjeżdżali w bardziej piaszczystą partię. Dziś na Węgrzech spadł obfity deszcz co dodatkowo wzmocniło spektakularność widowiska.

Jadący Toyotą Hilux, Adam Małysz na pokonanie próby potrzebował 5’37, tylko o sekundę gorszy był kierowca bliźniaczego Hiluxa - Erik Korda. Czołową trójkę uzupełnili: Pal Lonyai oraz Imre Fodor, którzy uzyskali identyczny czas, o 24 sekundy gorszy od lidera.

Prawdziwe ściganie zaczyna się jutro. Na sobotę przewidziano sześć odcinków specjalnych, w tym dwa mierzące 52 km. W niedzielę zostaną rozegrane dwie pętle z OSami o długości 24 i 52 km. Meta czeka od godziny 14.20 na Szabadsag ter w Nagykallo.
MM, fot. Orlen Team

Wyniki Prologu

1. Adam Małysz/Rafał Marton (PL) Toyota Hilux 5.37
2. Erik Korda/Csaba Fabian (H) Toyota Hilux +1
3. Pal Lonyai/Zoltan Garamvölgyi (H) BMW X5 CC +24
= Imre Fodor/Mark Mesterhazi (H) Toyota Hilux +24
5. Istvan Molnar/Denes Toth (H) Nissan Pick Up +32
6. Zsolt Murczin/Robert Bagics (H) Mitsubishi L200 +41
7. Imre Varga/Ferenc Szegedi (H) Nissan KingCab +53
= Antal Fekete/György Toth (H) Nissan Pick Up +53
9. Łukasz Komornicki/Jakub Mroczkowski (PL) Mitsubishi L200 +55
10. Juraj Ulrich/Daniela Ulrichova (SK) Nissan Navara +1.03 (1. T2)
14. Zbigniew Więcławek/Ryszard Więcławek (PL) Mitsubishi Pajero +1.38 (3. T2)