Przed Baja Poland 2014: Krzysztof Biegun i Aleksandra Kujawa zadebiutują w RMPST

BajaCarpathia_m-1-230Po odwołanym rajdzie Baja Bohemia to właśnie rajd Baja Poland będzie dla załogi Biegun/Kujawa pierwszym z cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Wcześniej ekipa ta startowała w Pucharze Polski. Tym samym cały zespól RMF 4RACING Team do końca sezonu punktować będzie już w RMPST.

ZOBACZ TAKŻE: Gender w off-roadzie, czyli kobiece oblicze zespołu RMF 4RACING Team – część I

Męsko-damska załoga RMF4RT w sezonie 2014 pokonała już wspólnie dwie rundy Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Póki co przygody ich nie omijały.

- Cały czas się uczymy i sprawdzamy granice możliwości auta - mówi Krzysztof Biegun. - Spokojna jazda nie jest dla nas, bo nie sama meta jest dla nas celem, ale jak najwyższe miejsce w klasyfikacji. Każdy rajd to dla nas cenne doświadczenie, z którego czerpiemy jak najwięcej się da. Na skutek awarii prawie całą Baję Drawsko przejechaliśmy na tylnym napędzie i mogliśmy przekonać się o prawdziwej postawie fair play innych zawodników, którzy pomagali nam na wymagających piaszczystych podjazdach. Natomiast podczas Baja Carpathia na każdym odcinku czekała na nas inna przygoda. Dostaliśmy w kość, ale czuliśmy ogromną satysfakcję, że daliśmy sobie radę.

BajaCarpathia_m-1-49- Krzysiek w pełni panuje nad samochodem i atmosfera w środku jest opanowana - dodaje  Aleksandra Kujawa. - Nastawiamy się na cel i bez stresu dążymy do jego osiągniecia. Oboje uwielbiamy sportową rywalizację i jasność umysłu jest tutaj podstawą, która pozwala więcej osiągnąć i błyskawiczne reagować w sytuacjach kryzysowych. U nas nie ma miejsca na słabość, jest tylko droga, którą chcemy jak najszybciej pokonać.

Załoga Nissana Patrola zamierzała zadebiutować w RMPST na rajdzie Baja Bohemia. Po jego odwołaniu po raz pierwszy stanie ramię w ramię z licencjonowanymi zawodnikami na Baja Poland.

- Tutaj już nie ma przypadkowych kierowców, tylko najlepsi zawodnicy z całej Polski i świata - mówi kierowca. - Apetyt rośnie w miarę jedzenia i mam nadzieję, że uda się opanować emocje i przełożyć je na szybką pracę rąk na kierownicy oraz stałą dynamikę jazdy. BajaDrawsko_m-280Do końca sezonu będziemy startować w RMPST. Cały czas się rozwijamy i widzimy ogromny postęp z rajdu na rajd, dlatego ten sezon chcemy wykorzystać jak najefektywniej się da, aby w przyszłym ścigać się o wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej tego cyklu. Mamy głód rajdów.

- Przed nami nauka, nauka i jeszcze raz nauka, ale do tego ogromna dawka przyjemności - mówi Ola Kujawa. - Oboje uwielbiamy rajdy i ciągle rozwijamy nasze kompetencje, dlatego planujemy wspinać się coraz wyżej na podium w naszej klasie.

Text: Edyta Godziek, AK