Silna obsada Baja España Aragón 2012

Na 29. edycję Baja Spain można rejestrować się od 18 kwietnia, a po dwóch miesiącach od otwarcia list jej organizatorzy są już pewni, iż na start imprezy przybędą bardzo mocni zawodnicy. Obsada zapewne byłaby jeszcze silniejsza, gdyby nie fakt, że zawody odbywają się zaledwie tydzień po zakończeniu Silk Way Rally.

NASZE RELACJE:
- EDYCJA 2011: Baja España Aragon 2011
– kontratak Mitsubishi | Już w ten weekend Baja España Aragon 2011, a Svena Quandta boli głowa...

Ogromnym powodzeniem cieszy się podobno klasa ciężarowa, która ma szansę osiągnąć historyczny rekord  pod względem liczby startujących pojazdów. W dużym stopniu to zasługa teamu  Epsilon, w którego barwach jedzie aż 11 maszyn. Oprócz tego swój udział zdeklarowali tak poważni zawodnicy jak David Oliveras, Jo Adua, Manuel Borrero czy Walter D´Agostini.

W klasie samochodów dojdzie do spotkania Khalify Al-Mutaiwei w MINI All4 Racing, znakomitego Holendra Erika Van Loona w Mitsubishi Racing Lancerze oraz Ukraińca Vadyma Nesterchuka jeżdżącego Toyotą LC200.

Swój start zapowiedzieli również inni mocni kierowcy Dakarowi oraz zwycięzcy poprzednich edycji Baja Spain (Filipe Campos?, Stephane Peterhansel?, Nani Roma?), ale organizatorzy nie chcą póki co ujawniać ich nazwisk.
AK