Sobota na Baja Poland 2015 (OS2) - popis Hołowczyca

Krzysztof Hołowczyc znokautował rywali na pierwszym z sobotnich odcinków specjalnych Baja Poland 2015, który rozegrany został na poligonie w Drawsku. Hołek przegonił Nassera Al-Attiyaha aż o 4 min. 4 sek.! Trzeci czas uzyskał Martin Kaczmarski, który stracił do zwycięzcy 4 min. 47 sek.

- Jazda sprawiał mi ogromną przyjemność - mówił na mecie odcinka Hołowczyc. - Jechałem bardzo spkojnie i czysto. Auto jest świetnie przygotowane. Sporo fragmentów trasy kojarzyłem, czasem czułem się jak w domu. To nasza przewaga nad zawodnikami zagranicznymi. Ale musiałem walczyć na całym oesie, by osiągnąć taki wynik. Naprawdę jestem zadowolony.

Na 5. miejscu uplasowali się Marek Dąbrowski i Jacek Czachor (+ 5 min. 32 sek.), na 8. Kuba Przygoński i Andreas Schulz (+ 8 min. 1 sek.), a na 9. Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz (+ 9 min. 34 sek.). Przygody na trasie (wymiana koła i pomyłka nawigacyjna wynikająca z przestawionej na trasie strzałki) nie ominęły Adama Małysza, który finiszował z blisko 11-minutową stratą. 13. czas uzyskali Piotr Białkowski i Bartosz Momot (+ 12 min. 56 sek.). 

W grupie T2 najlepszym przejazdem popisali się Jarek Kazberuk i Robin Szustkowski, którzy zyskali blisko półtorej minuty przewagi nad Denisem Berezovskim. Na trzeciej pozycji w T2 plasują się Klaudia Podkalicka i Błażej Czekan.

W grupie TH liderami są Piotr Gadomski i Tomasz Widera, a  w Open - Piotr Beaupre i Jacek Lisicki.

Oesu nie ukończyli m.in. Maciej Stańco, Sławomir Wasiak i Sala Vaidostas - dotychczasowy lider grupy T3.
MM

Baja Poland 2015 - OS2 - wyniki Pucharu Świata FIA:

Poz.NrZespół
Samochód
Grupa
Klasa
Poz.
gr./kl.
CzasStrata

Baja Poland 2015 - OS2 - wyniki RMPST:

Poz.NrZespół
Samochód
Grupa
Klasa
Poz.
gr./kl.
CzasStrata