Starcie gigantów na Italian Baja: Peterhansel kontra Schlesser!

SchlesserStephane Peterhansel – dziewięciokrotny zwycięzca Dakaru oraz Jean-Louis Schlesser – dwukrotny triumfator afrykańskiego (dziś już amerykańskiego) klasyka staną obok siebie na starcie rajdu Italian Baja. Do rozpoczęcia zawodów, które inaugurują tegorocznych Puchar Świata FIA, zostało już tylko 8 dni. Ich obsada przedstawia się imponująco.

Przypomnijmy – niedawno informowaliśmy już, że w rajdzie wezmą udział m.in. Rosjanin Boris Gadasin – dwukrotny zwycięzca Italia Baja oraz jego rodak Leonid Novitskiy – obrońca ubiegłorocznego Pucharu Świata FIA w rajdach cross-country. Faworytem będzie również znakomity Niemiec Matthias Kahle, zwycięzca Dakaru w klasie 2WD, który zasiądzie za kierownicą SAM-a Mercedes 35 CC.

Pojawienie się Stephane Peterhansela oraz Jeana-Louisa Schlessera na liście startowej sprawia, że włoskie zawody stają się jeszcze bardziej interesujące. Peterhansel, lider zespołu X-Raid, wystąpi w dakarowym BMW X3 CC – jego nowe MINI wciąż jest szykowane na Abu Dhabi Desert Challenge. Identyczną X-trójką wystartuje Novitskiy. Pamiętajmy, że we Włoszech będzie jeszcze jedno auto zbudowane przez X-Raid – BMW X5, którym wystartują Polacy: Piotr Beaupre i Jacek Lisicki. Jean-Louis Schlesser jak zawsze do walki stanie w swoim niebieskim buggy.

Mocne ekipę na Italia Baja przywiozą Czesi: zarówno Miroslav Zapletal i Tomas Ourednicek, jak i Zdenek Porizek i Marek Sykora mogą sporo nawojować swoimi Hummerami H3 CC. Egzotycznym gościem będzie Yazeed Al Rajhi z Arabii Saudyjskiej, który wraz z bardzo doświadczonym pilotem Mathieu Baumelem wyruszy na trasę w… ekshołkowym Nissanie Navara.

W Italian Baja wystartuje w sumie 60 samochodów, 7 motocykli, 15 quadów. Zawody odbędą się w dniach 17-20 marca.

AK, HS, fot. Arek Kwiecień / Sigma Pro

ZOBACZ TAKŻE: Italian Baja 2011 – już za 2 tygodnie rusza Puchar Świata FIA