V etap Rajdu Kazachstanu – sukces na wyciągnięcie ręki

Polacy rywalizujący w Rajdzie Kazachstanu są coraz bliżej końcowego sukcesu. Na jeden odcinek przed końcem piątej rundy eliminacji Pucharu Świata w rajdach terenowych Kuba Przygoński i Tom Colsoul zmniejszyli stratę do lidera rajdu, Nassera Al-Attiyaha. Trzecią lokatę w generalcę utrzymali Aron Domżała i Maciej Marton.

Przedostatni etap długodystansowego Rally Kazakhstan nie przyniósł decydujących rozstrzygnięć. Wszyscy zawodnicy z czołówki klasyfikacji generalnej zachowali jeszcze szansę na osiągnięcie sukcesu w zawodach. Czwartkowe zmagania na wydmach pewnie wygrał Yazeed Al-Rajhi. Saudyjczyk zameldował się na mecie z trzyminutową przewagą nad Kubą Przygońskim i ponad siedmiominutową nad trzecim Nasserem Al-Attiyah.

- Kolejny odcinek utrzymujemy bardzo dobre tempo i kontrolujemy sytuację na trasie – powiedział Kuba Przygoński. - Dzisiaj przez pierwsze dwieście kilometrów w bardzo trudnych warunkach rywalizowaliśmy z Nasserem Al-Attiyah. Za każdym razem, kiedy zbliżaliśmy się na odległość umożliwiającą bezpieczne wyprzedzenie  Katarczyka, unoszący się w powietrzu kurz do minimum ograniczał widoczność. Po jednym z takich manewrów, o centymetry minęliśmy stado wielbłądów. W ostatniej chwili udało nam się uniknąć niebezpiecznej konfrontacji. Dopiero odcinek wytyczony przez wydmy umożliwił bezpieczne wyprzedzenie lidera rajdu. Finalnie meldujemy się na mecie z drugim czasem odcinka. Jutro ostatni etap rajdu i szansa na zwycięstwo w całych zawodach.

5. czas etapu uzyskali Aron Domżała i Maciej Marton.  

W piątek ostatni etap debiutującego w kalendarzu Pucharu Świata FIA, Rajdu Kazachstan. Zawodnicy pokonają trasę liczącą 225 kilometrów, z czego decydujący odcinek specjalny to 148 kilometrów.
MM, fot. Rally Kazakshtan

Klasyfikacja generalna Rally Kazakhstan – Samochody
1.               Nasser AL-ATTIYAH/Matthieu BAUMEL (QAT/FRA) Toyota Hilux 17:35:22
2.               Kuba PRZYGOŃSKI/Tom COLSOUL (POL/BEL) Mini All4 Racing +6:07
3.               Aron DOMŻAŁA/Maciej MARTON (POL) Toyota Hilux +16:18
4.               Jurij SAZONOW/Witalij JEWTEKOW(KAZ) H3 Evo VIII  +1:33:10
5.               Jerden SZAGIROW/Dmytro CYRO (KAZ/UA) Toyota Hilux  +1:59:09