2. runda GEPA Logistics SUPER RALLY - w zimowym anturażu

Wiosna spłatała nie lada niespodziankę rajdowcom i zamiast pięknej słonecznej aury zrobiło się zimno i spadł śnieg. Załamanie pogody nastąpiło dwa dni przed imprezą i w niektórych miejscach pokrywa śnieżna sięgała 1,5 metra, a temperatura wskazywała 10 stopni na minusie. Jednakże dzięki pomocy mieszkańców Rzepisk udało się przygotować trasę i ponad 60 załóg mogło wystartować w II rundzie Gepa Logistics Super Rally w gminie Bukowina Tatrzańska – Rzepiska, którą zorganizowano w dniach 21-22 kwietnia.

003Tradycyjnie już bazę serii stanowił Hotel „Bania” Thermal & Ski, kompleks największej w Polsce stacji narciarskiej „Kotelnica Białczańska” oraz Terma Bania. Zawodnicy rywalizowali w ekstremalnych warunkach, a na odcinkach najlepsze czasy osiągali Ci, którzy pomimo zimna i kąpieli błotnych w czasie jazdy zachowali zimną krew. Najlepszy czas przejazdu wśród wszystkich startujących załóg uzyskał zawodnik z Francji, Xavier Retat z sukcesem pilotowany przez Marcina Wachowskiego, który tym razem kierownicę quada zamienił na prawy fotel. Ich łupem padło również pierwsze miejsce w klasie SSV. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a pierwsze w klasie SSV Turbo zdobył team z Częstochowy: Przemysław Turek i Paweł Żak. Świetnie zaprezentował się zawodnik BKM Bielsko-Biała - Patryk Gawlas, który uplasował się na pierwszym miejscu w klasie Moto. W kategorii Quad 2x4 ekstremalne warunki niestraszne były Szymonowi Wójciakowi z GKM Ochotnica - miejmy nadzieję, że będziemy mieli okazję go oglądać na kolejnych rundach Super Rally. W klasie Quad 4x4, tradycyjnie już, zwyciężył ATV Kotoń z nowym liderem - Marcinem Wilkołkiem, I tu nasuwa się pytanie, czy doczekamy się w 2017 roku powrotu Mistrza Super Rally 2016 - Macieja Isbrandta? Najlepszy czas wśród wszystkich startujących samochodów, a zarazem pierwsze miejsce w klasie Super Sport powyżej 150 KM, osiągnęli Arkadiusz Krzemień i Piotr Marzec. W klasie Sport do 150 KM pomarańczowym Nissanem Patrolem wygrała załoga Konrad Gola i Mateusz Piekiełko. Dobra passa Konrada trwa od pierwszej rundy, ciekawe jaki wynik osiągnie w rodzinnych stronach na rundzie w Morawicy. Mocniejsza stawka Sport powyżej 150 KM padła łupem załogi Krzysztof Staniek i Zbigniew Łazarczyk. Natomiast najwyższy stopień podium w klasie Super Sport do 150 KM wywalczyła załoga z Myszkowa: Mariusz Jeziorski i Przemysław Krzak.

014Równolegle z drugą rundą Gepa Logistics Super Rally odbywał Puchar Can-AM Super Rally zorganizowany przy zaangażowaniu importera - firmy Taurus Sea Power Sp. z o.o. Zwycięzcą w klasie Quad został Marcin Wilkołek z teamu ATV Kotoń. W klasie SSV najszybszą załogą Can-Am'a został team w składzie: Przemysław Turek i Paweł Żak. Każdy chętny mógl również samemu spróbować jazdy pojazdem marki Can-Am, które zostały przygotowane do testów przez importera – firmę Taurus Sea Power z Gdańska, a ich obsługę zapewnił dealer tych pojazdów - Knap Motor. Na koniec rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny na najlepsze zdjęcie z drugiej rundy. Zwycięzca, Marcin Kolobius miał nie lada wyzwanie w tych śnieżnych warunkach, więc należą się mu brawa za wytrwałość.

Tekst: Joanna / Super Rally, foto: Łukasz Łazarz

Organizatorzy składają podziękowania sponsorom i partnerom imprezy: Gepa Logistics, Gmina Bukowina Tatrzańska, miejscowości Rzepiska, OSP z gminy Bukowina Tatrzańska, TAG Heuer, Taurus Sea Power, Can-Am, iXXL Studio Reklamy Kielce, iDrukarnia.pl, NTT System, Manta, Inflandia, Mudmaster.pl, Tubes International, Hotel Bania**** – Thermal & Ski, Terma Bania, Kotelnica Białczańska, MKM Kruszywa Sp. z o.o. Żwirownia “Nowa Biała”, JP Oils - Rock Oil Polska, Kager, Huta Szkła Zawiercie, Telecare S.A., Quersus, oponyquad.pl, MAXXIS, eopony4x4.pl, MercedesAutoCentrum.pl, Czapki Kegel-Błażusiak, Knap Motor, Dom Wypoczynkowy u Czerników w Białce Tatrzańskiej.

Szczegółowe informacje na stronie organizatora: www.super-rally.eu i na facebook’u: www.facebook.com/super.rally4x4

Zwycięzcy 2. rundy GEPA Logistics SUPER RALLY, 21-22.04.2017 - gmina Bukowina Tatrzańska / Rzepiska
Klasa - Moto
1. Patryk Gawlas
2. Kamil Żyrek
3. Grzegorz Kowalczyk

Klasa - Quad 2x4
1. Szymon Wójciak
2. Przemysław Dąbek
3. Michał Chodań

Klasa - Quad 4x4
1. ATV KOTOŃ Marcin Wilkołek
2. JANOSIK Paweł Lenart
3. Adam Krysiak

Klasa - SSV
1. Xavier Retat / Marcin Wachowski
2. Marcin Sobiech / Inez Kieliba
3. Konrad Kaminski /

Klasa - SSV Turbo
1. Przemysław Turek / Paweł Żak
2. Piotr Zeszuta / Jakub Zawłocki
3. Nicolas Retat / Wojtek Łokieć

Klasa - Super Sport pow. 150
1. Arkadiusz Krzemień / Piotr Marzec
2. Robert Obroślak / Andrzej Boguń
3. Robert Biały / Piotr Jaworski

Klasa - Super Sport do 150
1. Mariusz Jeziorski / Przemysław Krzak
2. Dariusz Skubis / Michał Starzyk
3. Jan Palacz / Mariusz Malec

Klasa - Sport pow. 150
1. Krzysztof Staniek / Zbigniew Łazarczyk
2. Wojciech Kłak / Dawid Patruś
3. Robert Rożek / Maciej Kulczycki

Klasa - Sport do 150
1. Konrad Gola / Mateusz Piekiełko
2. Marcin Kołodziejczak / Tomasz Kościołek
3. Stanisław Kajdy / Anna Kajdy

PUCHAR CAN-AM SUPER RALLY
Klasa - Quad 4x4
1. ATV KOTOŃ Marcin Wilkołek
2. JANOSIK Paweł Lenart
3. Adam Krysiak

Klasa – SSV
1. Przemysław Turek / Paweł Żak
2. Piotr Adamczyk / Arkadiusz Plata
3. Krzysztof Wróblewski / Bartłomiej Krzywkowski