Baja Deutschland 2015 w nowym terminie: 23-25 października

Lubiany przez polskich off-roaderów rajd Baja Deutschland, w którym wielokrotnie świętowaliśmy sukcesy, nie odbędzie się w tym roku w zaplanowanym terminie. Organizatorzy zmuszeni są przesunąć zawody z maja na październik.

ZOBACZ TAKŻE: Baja Deutschland 2014 – błoto po kolana | Baja 300 Mitteldeutschland - veni, vidi, vici! Raport Kamela | Polska Baja 300 Mitteldeutschland. Podwójny triumf Bodziocha i Tolaka!

Baja Deutschland rozgrywany jest na terenie czynnej kopalni piasku w Hohenmölsen, gdzie (od czas do czasu) odbywają się również etapy rajdu Breslau Poland. Polacy wielokrotnie zapisywali się w kronikach zawodów – m.in. w roku 2014 Andrzej Pieron wywalczył 2. miejsce w klasie ATV, w roku 2012 obie klasy samochodowe zwyciężyli Jurek Bodzioch i Wojtek Tolak, a we wcześniejszej formule rajdu (Baja Saxonia) sukcesy odnosili min. Krzysiek Kretkiewicz i Krzysztof Ostaszewski.

Tegoroczna edycja zawodów była zaplanowana na weekend 13-16 maja. Wykazując troskę o chronione gatunki roślin i zwierząt żyjących na terenie kopalni, organizatorzy zdecydowali o przesunięciu terminu rozgrywek na 23-25 października.

Uczestnicy, którym nie odpowiada nowa data, mogą zgłosić rezygnację ze startu do 30 kwietnia – tylko pod tym warunkiem otrzymają pełny zwrot wpisowego. Jeśli zdecydują się na później – do 15 lipca, z ich wpłaty potrącone zostanie 100 Euro kosztów administracyjnych. Rezygnacja w terminie 16 lipca – 15 września, będzie kosztowała ich połowę wpisowego. Po 16 września wycofanie się z rajdu nie będzie już możliwe.
MM 

2 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.