Wydrukuj tę stronę

Celem Dakar 2019. Marcin Łukaszewski i Magda Duhanik w Can-Am Maverick X3

marzec 26, 2018

Aktualni mistrzowie Polski w rajdach terenowych podjęli decyzję o występie w Dakarze 2019. Załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team wystartuje na trasach Argentyny, Boliwii i Peru w 2019 roku pojazdem SSV Can-Am Maverick X3 przygotowanym przez South Racing. Tym samym pojazdem, już w połowie kwietnia, Marcin Łukaszewski i Magda Duhanik będą rywalizować w Maroko podczas Merzouga Rally, zaliczanym do Dakar Series 5-dniowym rajdzie biegnącym po odcinkach dawnego rajdu Dakar.

ZOBACZ TAKŻE: BMW GPR Seria1 (Marcin Łukaszewski i Magda Duhanik) - ujarzmiona bestia

MagdaMarcin- Dakar był naszym celem od dłuższego czasu, ale zawsze powtarzałem, że nie ma dla mnie sensu start turystyczny - mówi Marcin Łukaszewski. - Teraz pojawiła się sportowa szansa, by rywalizować w kategorii aut Side by Side na wysokim poziomie i zdecydowaliśmy się z niej skorzystać. Naszym pojazdem będzie Can Am Maverick X3 w specyfikacji dakarowej. Merzouga to pierwszy z etapów naszych przygotowań.

Celem na ten rok, prócz wspomnianych przygotowań do Dakaru, jest obrona mistrzowskiego tytułu w RMPST i FIA CEZ. Starty w cyklu Mistrzostw Europy FIA CEZ stoją jednak jeszcze pod znakiem zapytania, ponieważ terminy rund RMPST i FIA CEZ nakładają się.

- Nie odpuszczamy mistrzostw Polski, w których startować będziemy Fordem Rangerem z South Racing - móiw Łukaszewski. - Auto jest w przedostatniej najnowszej specyfikacji, mieliśmy okazję jechać kilka rajdów tym modelem w ubiegłym roku i jest to konkurencyjny samochód, stąd też taka decyzja. Obrona tytułu to nowa ciekawa sytuacja , więc od pierwszego do ostatniego rajdu czeka nas sporo wyzwań i fajnej rywalizacji sportowej. Łatwo na pewno nie będzie, ale to dobrze dla nas i kibiców – im bardziej zacięta walka, tym więcej emocji. Rywalizacja zapowiada się ciekawie, więc trzymajcie kciuki i oczywiście zapraszamy na oesy!

fordCykl RMPST rozpoczyna się rajdem Baja Drawsko w piątek, 6 kwietnia. Tydzień później Łukaszewski i Duhanik będą już na starcie Afriquia Merzouga Rally. Kolejne rajdy, w których wystartuje załoga offroadSPORT to:

Rajd Safari (25-27.05, Drawsko Pomorskie)
Rajd Polskie Safari (03-05.08, Przasnysz)
Hungarian Baja (09-12.08, Węgry)
Baja Poland (30.08-02.09, Szczecin)
Terep Rallye Gyula (14-16.09, Węgry)
Baja Szczecinek (28-30.09, Szczecinek)
Baja Żagań (19-21.10, Żagań)
Raid of the Champions (09-11.11, Węgry)
MM

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 31 grudzień 2018 11:31