Dakar 2013: Lima - Santiago (5-20 stycznia)!

Dakar2013_mapa

35. rajd Dakar odbędzie się w dniach 5-20 stycznia 2013. Start wyznaczono w Limie (Peru), a metę w Santiago (Chile). To już oficjalne informacje, które zaprezentowano właśnie na konferencji prasowej w Paryżu.

Dakar 2013 rozpocznie się później niż zazwyczaj – 5 stycznia i potrwa do 20 stycznia. Wreszcie będzie okazja, by w spokoju świętować nadejście Nowego Roku:) Start wyznaczono w miejscu, w którym ostatnio Dakar finiszował – w stolicy Peru, Limy. Już w pierwszym dniu rajdu zawodnicy spotkają więc na swej trasie pustynne wydmy!

Następnie przejadą wzdłuż wybrzeża Pacyfiku, pokonają Atacamę i dwukrotnie będą wspinać się na szczyty Andów, po czym wrócą nad Ocean Spokojny, by wreszcie finiszować w stolicy Chile – Santiago. Dzień odpoczynku zaplanowano w argentyńskim mieście San Miguel de Tucuman.

Rezerwujcie czas – by startować (na listę można zapisywać się od 15 maja) i kibicować! Do startu zostało... 289 dni:)