Dakar 2017: Benediktas Vanagas i Sebastian Rozwadowski zmierzają na start w Asuncion

Dziś z portu Zarate w pobliżu Buenos Aires zespół Vanagasa i Rozwadowskiego odebrał sprzęt, który będzie im służył podczas Rajdu Dakar 2017. Ponad miesiąc temu zespół „General Financing team Pitlane” wysłał do Ameryki Południowej rajdówkę Toyota Hilux, ciężarówkę serwisową oraz trzy SUV-y.

 Port Zarate 1- Po wstępnym przeglądzie możemy powiedzieć, że sprzęt nie uległ uszkodzeniu. Rajdówka, serwisowy MAN i trzy pozostałe auta przeszły pierwszą próbę. Jutro z zespołem Toyoty będzimey testować dakarówkę – opowiada Benediktas Vanagas.

- Ekipa jest w świetnych nastrojach. Przed nami 1300 kilometrów jazdy w kolumnie samochodów. Cel - Asuncion. Dakar się rozkręca! – komentuje pilot ekipy Sebastian Rozwadowski.

Zespół na Dakar zabrał nie tylko pięć pojazdów, ale też solidny ekwipunek. Ciężarówka serwisowa jest wypełniona po brzegi. Ponad 300 sztuk narzędzi, 123 części zapasowych, 120 litrów oleju, 42 koła – to zaopatrzenie na dwutygodniowy rajd po bezdrożach Ameryki Południowej. Z zabranych części zapasowych można by zbudować prawie całą nową rajdówkę.

Dakar forces- Największym wyzwaniem było zaplanowanie, co i w jakich ilościach zabrać na rajd. Dakar jest na tyle nieprzewidywalny, że nigdy do końca nie wiadomo, jakie części mogą być potrzebne. Zdajemy się na zdobyte doświadczenie i liczymy na to, że porządnie odrobiliśmy prace domowe – opowiada o przygotowaniach do Dakaru Benediktas Vanagas.  

Planowanie i zaopatrzenie trwało około trzech miesięcy, a sam załadunek zajął trzy dni. Załoga Vanagas – Rozwadowski wystartuje w Rajdzie Dakar już 1 stycznia w Asuncion. Wraz z innymim rajdowcami będzie miała do pokonania prawie 10 tysięcy kilometrów pobezdrożach Paragwaju, Argentyny i Boliwii.
MM