Gepa Logistics Super Rally 2017 – czas podsumowań

Aż osiem rund zawodów (plus epilog) złożyło się na całoroczny cykl Gepa Logistics Super Rally – szybkościowych zawodów, w których ramię w ramię rywalizują motocykliści, quadowcy, załogi UTV-ów i samochodów. Kto w tym roku sięgnął po tytuły mistrzowskie?

031Sezon cross country 2017 rozpoczął się już w styczniu w białym anturażu na pisakach w Bukownie, gdzie wystartowali fighterzy, którym niestraszny był mróz i ciężki teren oraz walka do ostatniego tchu. Początek marca to wizyta w niezwykle gościnnej gminie i mieście Oława ze spektakularnym startem honorowym z samego Rynku z szybkimi i wymagającymi odcinkami w dolnośląskim krajobrazie.

Kwietniowa runda, w samym sercu Tatr, lubiana ze względu na górskie trasy dała się zawodnikom we znaki niską temperaturą i pokrywa śnieżną sięgającą 1,5 metra! Maj w Morawicy i na torze motocrossowym BKM w Dębskiej Woli pozwolił dosłownie i w przenośni rozwinąć załogom skrzydła; loty sięgały kilkudziesięciu metrów, a spektakularne umiejętności kierowców oklaskiwała licznie zgromadzona widownia.

Runda w Mielniku to najszybsza, najdłuższa i najdalej położona lokalizacja na mapie Super Rally, bo aż na ścianie wschodniej. Czerwcowa pogoda, wręcz wymarzona na biwak w bazie, tuż nad rzeką Bug była miłym rozpoczęciem wakacji. Pod koniec lipca spotkaliśmy się u legendarnego Sołtysa w sławnym Wąchocku przy klasztorze Cystersów. Wymagające techniczne odcinki i błotne pułapki wymagały od kierowców koncentracji w 100 procentach.

047Wrześniowa edycja w basku fleszy przy MultiClubie 139 to było wyzwanie nie tylko na bardzo lubianych przez zawodników trasach cross country, ale również na parkiecie podczas „odcinka nocnego” w klubie. Działoszyn, trzecie po Oławie i Mielniku nowe miejsce z rajdowym potencjałem i wodną niespodzianką, gdzie na mokrej trawie trzeba było wygasić emocje.

I na koniec, październikowa runda Moto-Ar Edition w Stąporkowie, decydująca o klasyfikacji końcowej sezonu 2017, zgromadziła na mecie wytrwałych i najszybszych oraz tych, którym sprzyjało szczęście. Tradycyjnie już zamknięcie sezonu miało miejsce podczas listopadowego epilogu w Święto Niepodległości w klubie Hotelu Bania z bazą przy Kotelnicy Białczanskiej. Zostali uhonorowani Mistrzowie i Wicemistrzowie sezonu Gepa Logistics Super Rally 2017, Mistrzowie i Wicemistrzowie Can-Am Super Rally 2017 jak również zwycięzcy epilogu Gepa Logistics Super Rally - gmina Bukowina Tatrzańska.

019Najszybszym kierowcą Super Rally 2017 został Nicolas Retat, tytuł najszybszego Can-am’owca Super Rally 2017 otrzymał Marcin Wilkołek, najszybszą załogą samochodową Super Rally 2017 zostali: Krzysztof Staniek / Zbigniew Łazarczyk. Najsympatyczniejszą załogą Super Rally 2017 ogłoszone zostało małżeństwo: Agnieszka i Dariusz Skubis.

Przyszłoroczny cykl zawodów rozpocznie się w marcu od rundy Super Rally w gminie i mieście Oława! W 2018 organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek i nowości, m.in. edycję Super Rally 77 – szczegóły już niebawem.

MM, fot. Łukasz Łazarz

Organizatorzy dziękują sponsorom: Gepa Logistics, TAG Heuer, Taurus Sea Power, Can-Am, iXXL Studio Reklamy Kielce, iDrukarnia.pl, NTT System, Manta, Inflandia, Mudmaster.pl, Tubes International, kosmetyki samochodowe GS27, Hotel Bania**** – Thermal & Ski, Terma Bania, Kotelnica Białczańska, JP Oils - Rock Oil Polska, Huta Szkła Zawiercie, Telecare S.A., Quersus, oponyquad.pl, MAXXIS, eopony4x4.pl, MercedesAutoCentrum.pl, Czapki Kegel-Błażusiak, Moto-Ar Arkadiusz Szcześniak, Tombet.

MISTRZOWIE I WICEMISTRZOWIE GEPA LOGISTICS SUPER RALLY 2017:

Klasa Moto
1. Andrzej Biały
2. Patryk Gawlas
3. Konrad Grudzień

Klasa Quad 2x4
1. Przemysław Dąbek
2. Dawid Obarzanek
3. Mirosław Wojnowski

Klasa Quad 4x4
1. Marcin Wilkołek
2. Adam Krysiak
3. Wojciech Łokieć

Klasa SSV
1. Xavier Retat / Daniel Krzyszpin
2. Waldemar Grudzień / Ernest Grudzień
3. Denis Retat / Mariusz Budzisz

Klasa SSV Turbo
1.Łukasz Łach
2. Nicolas Retat / Mateusz Rozkosz
3. Marek Kubiczek / Damian Gacek

Klasa Sport do 150 KM
1. Konrad Gola / Anna Gola
2. Beata Zuchora / Bartłomiej Wawrytko
3. Stanisław Kajdy / Anna Kajdy

Klasa Sport pow. 150 KM
1. Krzysztof Staniek / Zbigniew Łazarczyk
2. Wojciech Kłak / Dawid Patruś
3. Maciek Czarniecki / Sławomir Krzymianowski

Klasa Super Sport do 150 KM
1. Mariusz Jeziorski / Przemysław Krzak
2. Dariusz Skubis / Agnieszka Skubis
3. Grzegorz Pawlak / Marcin Wierzchoń

Klasa Super Sport pow. 150 KM
1. Robert Obroślak / Andrzej Boguń
2. Robert Biały / Piotr Jaworski
3. Marcin Proszkowski / Arkadiusz Gadziała

MISTRZOWIE I WICEMISTRZOWIE CAN-AM SUPER RALLY 2017

Klasa Quad 4x4
1.  Marcin Wilkołek
2. Adam Krysiak
3. Tomasz Gwóźdź

Klasa SSV
1.Łukasz Łach
2. Marek Kubiczek / Damian Gacek
3. Piotr Adamczyk / Arkadiusz Plata