Mistrzowie Zimy 2019 – wystartowała nowa edycja cyklu Sjcam Super Rally / Puchar Can-am

Na styczniowej edycji inaugurującej sezon 2019 Sjcam Super Rally / Puchar Can-am nie zabrakło emocji, śniegu oraz technicznych odcinków. Honorowy patronat objął Wójt Gminy Sobków, a mieszkańcy tłumnie przyszli powitać rajdowców i kibicowali im mimo mrozu na trasie.

Malownicze miejsce nad brzegiem rzeki Nidy z ruinami zamku założyciela miasta - Stanisława Sobka, ugościło rajdowców z całej Polski. Zawodnicy w sobotę pokonali w sumie prawie 80 km oesowych, liczyły się sekundy, ważna była koncentracja, równa, szybka i rozważna jazda, bo jeden błąd decydował o całej rywalizacji! 

Klasa Quad 2x4 padła łupem Mirka Wojnowskiego, który wzbogacił się o komplet opon od Sponsora, firmy oponyquad.pl, drugi komplet opon odebrał za pierwsze miejsce Rafał Jawień - lider klasy Quad 4x4.

W kategorii pojazdów SSV, najwyższe miejsce na podium zdobyła załoga Janusz Kołodziej / Janusz Pytko. Janusz Kołodziej to wspaniały sportowiec, wielokrotny Mistrz Polski (drużynowy i indywidualny), Drużynowy Mistrz Świata na żużlu.

Rywalizacja wśród zawodników klasy SSV Turbo dostarczyła po raz kolejny wielkich emocji. Kierowcy w futurystycznych Can-amach X3 stanęli do rywalizacji o zwycięstwo, a najszybszy wśród nich okazał się Artur Brzozowski, który wygrał sezon 2018 i kontynuuje swoją dobrą passę. Warto podkreślić, że Artur uzyskał rekordowy czas wśród wszystkich startujących pojazdów!

Auta z klasy seryjnej Sport pow. 150 KM uzyskiwały najlepsze czasy wśród wszystkich samochodów, a statuetki za zwycięstwo odebrał team Krzysztof Staniek / Zbigniew Łazarczyk. W klasie Super Sport tradycyjnie byliśmy świadkami rywalizacji pięknych zmot, najszybsza okazała się ta, którą pilotowali Mariusz Jeziorski i Adrian Jeziorski. Najwyższe miejsce na podium w Klasie Szybcy i Wściekli do 130 KM zdobyli Mariusz Pietrzycki i Marcin Wasilewski na pokładzie Daci Duster.

W ramach serii SJCAM Super Rally 2019 i przy zaangażowaniu importera quadów, pojazdów SSV i skuterów wodnych – firmy Taurus Sea Power – zawodnicy rywalizujący pojazdami kanadyjskimi marki Can-Am w klasach quad 2×4, quad 4×4 i w klasie SSV, SSV Turbo mieli szansę powalczyć o firmowe nagrody i zwycięstwo w Pucharze Can-Am Super Rally - Mistrz Zimy. Puchar Can-am za zajęcie pierwszego miejsca tym razem trafił do Rafała Jawienia oraz Artura Brzozowskiego.

Zawodnicy uhonorowani zostali pucharami i nagrodami od Sponsorów, m.in. firmowymi ubraniami i akcesoriami od firmy Taurus Sea Power – dystrybutora pojazdów firmy Can-am BRP, dwoma kompletami opon MAXXIS do quadów od firmy oponyquad.pl, kamerkami sportowymi i sprzętem nagłośnieniowym od firmy SJCAM, zestawami oświetlenia LED od Teehonled Polska, pufami od firmy Inflandia, bluzami sportowymi od Customic Sport.
J. Fot. Łukasz Łazarz, Michał Jaworski

WYPOWIEDZI ZAWODNIKÓW PO EDYCJI MISTRZ ZIMY SJCAM SUPER RALLY / PUCHAR CAN-AM W SOBKOWIE:

ARTUR BRZOZOWSKI - I miejsce w klasie SSV Turbo w edycji Mistrz Zimy Sjcam Super Rally i w Pucharze Can-am - Tombet edition w Sobkowie. Najszybszy Zawodnik wśród wszystkich startujących - Mistrz Zimy!:

Artur Brzozowski: - Trasa w Sobkowie była iście Finlandzka (nazwa nie od znanego alkoholu). Było szeroko, duża ilość różnorakich zakrętów, technicznie, a odcinki były wystarczająco długie. Nie był to trudny rajd ale bardzo techniczny i trzeba było mocno się napracować aby zrobić dobry wynik. Ze względu na zimowe warunki trzeba było szukać trakcji na trasie rajdu (nie pełen gaz i nie hamulec do podłogi). Dodatkowo odpowiedni dobór opon i umiejętność przełamania się do jazdy w poślizgu gwarantowało dobry wynik. Konkurencja w klasie SSV Turbo była niemała, bo kilkadziesiąt załóg. Większość zawodników z mojej klasy ma duże doświadczenie w ściganiu się w rajdach, przez co ciśnienie było duże, walczyć trzeba było do końca i nawet spora przewaga czasowa nie gwarantowała miejsca na podium. Mistrz Zimy organizowany był w naprawdę trudnych warunkach atmosferycznych, a mimo to odbył się bez większych opóźnień, w super atmosferze, jedynie panowie niebiescy lekko zaskoczyli wszystkich swoją obecnością. Pozdrawiam wszystkich zawodników i życzę sukcesów w sezonie 2019.

PIOTR JAWORSKI / PRZEMYSŁAW KRZAK - II miejsce w klasie SSV Turbo w edycji Mistrz Zimy Sjcam Super Rally i w Pucharze Can-am - Tombet edition w Sobkowie. Druga najszybsza Załoga wśród wszystkich startujących - WiceMistrzowie Zimy!:

Piotr Jaworski: - Dla nas trasy na Sobkowie były bardzo ciekawe. Po objeździe trasy byłem trochę załamany, że jest bardzo twardo, a na drugim odcinku jest bardzo dużo kamieni. Jednak już po pierwszym przejeździe obu odcinków mieliśmy uśmiech od ucha do ucha, bo jazda non stop na kontrolowanym uślizgu bardzo nam się podoba i bardzo to lubimy, chociaż jeden z zakrętów na pierwszym oesie ani razu nam dobrze nie wyszedł....Czy trasa była trudna? W pewnym sensie tak, bo zmieniała się za każdym przejazdem, bo albo robiły się koleiny aż do czarnego i można było opóźniać hamowanie albo na dohamowaniu tworzył się lód przed zakrętami, co prowadziło do niezbyt precyzyjnego jego pokonaniu. Co do samej jazdy, trzeba było od samego początku starać się jechać na 100%, bo konkurencja, jak wiemy, jest bardzo silna i już bardziej wjeżdżona w Mavericka, a my dopiero mamy przejechane za jego kółkiem około 500 km, więc niewiele, ale wystarczyło to na dobrą jazdę. Trasy ogólnie były bardzo bezpieczne, bardzo dobrze oznakowane i otaśmowane. Nic nas nie zaskoczyło na odcinkach, więc organizacje oceniamy na 6+. Atmosfera jak zawsze na Super Rally była perfekcyjna. Wiadomo, że jazda na odcinkach jest ważna, ale jakby nie Wy i wszyscy zawodnicy, których większość się już zna od kilku lat, to by inaczej człowiek był do tego nastawiony...a tak to się już nie możemy doczekać następnej edycji w Oławie! Klasa SSV Turbo, jak wszyscy wiedzą, jest najciekawsza i najliczniejsza i dlatego przesiedliśmy się do Mavericka z samochodu, bo jest tu dużo bardzo dobrych kierowców i jest się z kim porównywać. Podziwiam chłopaków co jeżdżą bez pilotów i robią bardzo dobre czasy, bo jakoś sobie tego nie umiem wyobrazić jakby to było jeździć samemu... Przygoda z autami terenowymi zaczęła się już około 10 lat temu (wcześniej miałem Opla Kadeta GSI i ścigałem się na KJS) od Nissana Patrola i rajdów przeprawowych i dłużej tam jeździliśmy tym bardziej trzeba było ciąć i przerabiać zmote, aż w końcu zrobiliśmy własnego "Grata" od podstaw i tak naprawdę nim pojechaliśmy z Robertem za kierownicą, a ja za pilota tylko na jeden rajd przeprawowy.....bo w tym samym roku Robert pojechał nim na pierwsze Super Rally do Bukowna z moim obecnym pilotem i zaraził nas tego typu rajdami. I tak od 3 lat jeździliśmy samochodami, Robert kierowca, ja pilot-mechanik, a do Can-am’a Mavericka przesiedliśmy się po wypadku Roberta w Oławie w 2018 r. Ja wtedy jechałem Pomarańczą, ale niestety urwał nam się wał i nie ukończyliśmy również Oławy. Jazda na miejscu pilota dała mi bardzo dużo. Przede wszystkim pewność i zaufanie do Can-am’a X3, widząc z jakiej opresji czasami Robert wychodził na niektórych zakrętach wiedziałem, że ta maszyna może dużo pokazać i dać przede wszystkim dużo frajdy z jazdy po Waszych trasach.

RAFAŁ JAWIEŃ - I miejsce w klasie Quad 4x4 w edycji Mistrz Zimy Sjcam Super Rally i w Pucharze Can-am - Tombet edition w Sobkowie.

Rafał Jawień: - Trasa w Sobkowie była jedną z najlepiej przygotowanych tras po jakich jeździłem na Super Rally. Początek pierwszego odcinka bardzo szybki, druga część techniczna, kręta co najbardziej lubię. Drugi odcinek bardzo kręty z kilkoma bardzo szybkimi i trudnymi prostymi (koleiny), na których trzeba było bardzo się pilnować żeby nie wypaść z trasy. Na dobry wynik trzeba jechać bardzo szybko, popełniać jak najmniej błędów, nie uszkodzić sprzętu i oczywiście dojechać cało do mety. Konkurencja duża, wystartowało ok. 20 załóg w klasie 4K. Walka na odcinkach była zacięta o sekundy. Organizacja na Super Rally i atmosfera między zawodnikami jak zawsze na medal.

MISTRZ ZIMY Sjcam Super Rally - Tombet edition w Sobkowie - WYNIKI OFICJALNE ZAWODÓW:

KLASA QUAD 2x4
1. Mirosław Wojnowski
2. Patryk Goński
3.Maksym Szulc

KLASA QUAD 4x4
1. Rafał Jawień
2. Leszek Kotarba
3. Przemysław Dąbek

KLASA SSV
1. Janusz Kołodziej / Janusz Pytko
2. Michał Chodań / Bartek Gasiciel
3. Dawid Pytko / Natalia Pytko

KLASA SSV TURBO
1. Artur Brzozowski
2. Piotr Jaworski / Przemysław Krzak
3. Rafał Papkala / Brajan Rojek

KLASA SPORT
1. Krzysztof Staniek / Zbigniew Łazarczyk
2. Konrad Gola /Stanisław Kajdy
3. Marcin Kruszewicz / Jacek Felner

KLASA SUPER SPORT
1. Mariusz Jeziorski / Adrian Jeziorski
2. Dariusz Golonka / Adrian Tylek
3. Waldemar Niezabitowski / Cezary Paszkowski

KLASA SZYBCY I WŚCIEKLI DO 130 KM
1. Mariusz Pietrzycki / Marcin Wasilewski
2. Tadeusz Rzeżuchowski / Wojciech Jermakow
3. Paulina Niezabitowska / Mateusz Szymański

MISTRZ ZIMY Puchar CAN-AM Super Rally - Tombet edition w Sobkowie  - WYNIKI OFICJALNE ZAWODÓW:

KLASA QUAD 4x4
1. Rafał Jawień
2. Leszek Kotarba
3. Przemysław Dąbek

KLASA SSV
1. Artur Brzozowski
2. Piotr Jaworski / Przemysław Krzak
3. Rafał Papkala / Brajan Rojek

Podziękowania dla Sponsorów i Partnerów wydarzenia: SJCAM, Sempler, E’NOD Audio, Komenda Powiatowa Policji w Jędrzejowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Sobkowie, Gmina  Sobków, Firma TOMBET, oponyquad.pl, MAXXIS, Hotel Bania**** Thermal & Ski, Terma Bania, Kotelnica Białczańska, TAG Heuer, Can-am, Taurus Sea Power, Teehonled Polska, iXXL Studio Reklamy Kielce, iDrukarnia.pl, Hiro, NTT System, Inflandia, kosmetyki samochodowe GS27, Line-X, Quersus, eopony4x4.pl, Customic, Rota-Med, Bar Sami Swoi, Hotel Grafit.

Info: www.super-rally.eu, www.facebook.com/super.rally4x4

Ostatnio zmieniany wtorek, 29 styczeń 2019 14:49