Rafał Sonik po raz 4. triumfuje w Pucharze Świata

Na jedną rundę przed zakończeniem sezonu Rafał Sonik wywalczył swój czwarty Puchar Świata. Zawodnik ‪ORLEN Team‬ ukończył chilijski klasyk Atacama Rally na drugim miejscu, przypieczętowując zwycięstwo w tegorocznym cyklu Pucharu Świata.

Trudny technicznie i nawigacyjnie rajd Atacama Rally wygrał dakarowy rywal Sonika - Ignacio Casale. Na ostatnim odcinku Polak, reprezentujący barwy ORLEN Team, stracił do zwycięzcy 38 sekund. W klasyfikacji generalnej Polak zajął drugie miejsce, zapewniając sobie zwycięstwo w całym cyklu.

- Na ostatnim odcinku specjalnym było piekielnie zimno! Słona para wodna osadzała się na goglach i musiałem 50 km jechać bez nich, żeby cokolwiek widzieć. Na mecie nie brakowało jednak radości, bo ukończyłem kolejny rajd. W przeciągu ostatnich czterech lat, mam jak na razie stuprocentową skuteczność w dojeżdżaniu do mety. Mam nadzieję, że poprawię swoje statystyki  w Maroku na początku października – powiedział Rafał Sonik

Dla tegorocznego zwycięzcy Dakaru to już czwarty Puchar Świata zdobyty  w rajdach terenowych. 

- Raz w roku jest taka chwila, kiedy można unieść w górę kolejny palec dłoni reprezentujący zdobyty tytuł w Pucharze Świata. Taki moment jest teraz, więc chcę podziękować wszystkim, którzy mi kibicowali. Wygraliśmy w 2010 roku, 2013, 2014 i 2015 roku. Dziś na podium w La Serenie pokażę również gest, który najbardziej sobie cenię - gest wiktorii. Jak zawsze w czystych, biało-czerwonych rękawiczkach – dodał zawodnik ORLEN Team

Przed zawodnikiem ORLEN Team jeszcze jeden występ w Pucharze Świta. Quadowiec wystartuje w szóstej rundzie Pucharu Świata w Maroku. Rajd Marocco Rally (3-9.10) będzie ostatnim etapem przygotowań do przyszłorocznego Dakaru.

MM, fot. Orlen Team, Mateusz Szelc

Atacama Rally 2015 – wyniki:
1. Ignacio Casale (CHL) 12:53.21
2. Rafał Sonik (POL) + 13.22
3. Mauro Almeida (URY) + 37:51.54