SJCAM Super Rally 2018 – Oława na dobry początek

Już w najbliższy weekend rozpocznie się kolejny sezon rajdowego cyklu Super Rally, którego sponsorem tytularnym w tym roku została firma SJCAM. Zawodnicy zainaugurują zmagania na odcinkach wytyczonych w okolicach Oławy. Duże emocje zagwarantowane przez szerokie i szybkie trasy oraz obecność wielu kibiców na pewno nie pozwoli im zmarznąć mimo panujących mrozów.

Rok 2018 przyniesie wiele nowości – na mapie Super Rally pojawią się między innymi nowe punkty, a rajdowcy po raz pierwszy dotrą aż na tereny Wielkopolski. Dodatkową korzyścią startu w debiutujących lokalizacjach będzie możliwość zdobycia podwójnej liczby punktów zaliczanych do klasyfikacji generalnej. Nowy Sponsor Tytularny cyklu, firma SJCAM, która jest producentem kamer sportowych i rejestratorów jazdy, pozwoli sprawdzić swoje urządzenia w akcji już na I rundzie zawodów.

Przywitanie zawodników z całej Polski i start honorowy będą miały miejsce w pierwszy weekend marca na płycie oławskiego rynku. Załogom bardzo podobała się zeszłoroczna runda nie tylko ze względu na szybkie, szerokie trasy, ale również z powodu przyjaznego nastawienia mieszkańców, którzy tłumnie przyszli powitać sportowców. Zawodnicy zostaną ugoszczeni w zabytkowym ratuszu, gdzie będzie mieściło się biuro imprezy. Baza noclegowa, oddalona zaledwie 100 m od rynku, ulokowana została w Hotelu Jakub Sobieski, przy ul. św. Rocha 1.

Odcinki specjalne liczące około 20 km (w sumie cała trasa liczy blisko 100 km) przebiegać będą po gruntowych drogach prowadzących poprzez rozległe, otwarte przestrzenie. Szybkie fragmenty zostaną spowolnione szykanami, w tym sławną beczką zlokalizowaną przed zdradliwym mostkiem.

W ramach serii SJCAM Super Rally 2018 i przy zaangażowaniu importera quadów, pojazdów SSV i skuterów wodnych – firmy Taurus Sea Power, zawodnicy będą rywalizowali pojazdami kanadyjskimi marki Can-Am w klasach quad 2×4, quad 4×4 i w klasach SSV,  SSV Turbo, walcząc o nagrody i zwycięstwo w I rundzie Pucharu Can-Am Super Rally.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców miasta i gminy Oława do kibicowania oraz wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. „Zostań gwiazdą fotografii” – na najlepszą fotografię z tego wydarzenia. Ci, którzy chcieliby spróbować swych sił za kierownicą pojazdów SSV Can-Am Maverick, mogą zapisać się na jazdę testową.
MM

HARMONOGRAM IMPREZY:

Piątek, 2.03.2018:
15:00 - 21:00 - Rejestracja zawodników oraz badanie kontrolne pojazdów.
16:00 - Objazd trasy przez zgłoszone załogi.

Sobota, 3.03.2018:
8:00 - Odprawa zawodników w biurze imprezy.
9:00 - START pierwszej załogi z bazy imprezy według listy startowej.

Niedziela, 4.03.2018:
9:00 - START pierwszej załogi z bazy imprezy według listy startowej.
15:00 - Uroczyste zakończenie, ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów i nagród zwycięzcom I rundy Super Rally oraz zwycięzcom Pucharu Can-Am Super Rally. Rozstrzygnięcie konkursu „Zostań Gwiazdą Fotografii” (należy się zgłosić osobiście, zdjęcia można nadsyłać do godz. 13:00 w niedziele 4.03.2018 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejestracja:
http://www.super-rally.eu/events/view/i1024-i-runda-super-rally

Regulamin:
http://super-rally.eu/regulamin
Klasy:
Moto
Quad 2x4
Quad 4x4
SSV (UTV)
SSV Turbo
Sport (samochody seryjne) do 150 KM
Sport (samochody seryjne) pow. 150 KM
Super Sport (samochody modyfikowane) do 150 KM
Super Sport (samochody modyfikowane) pow. 150 KM

Rejestracja:
http://www.super-rally.eu/users/register/
BIURO IMPREZY: Ratusz, Rynek 1, Oława 55-200
BAZA IMPREZY: Rynek w Oławie
BAZA NOCLEGOWA: Hotel Jakub Sobieski, ul. św. Rocha 1, 55-200 Oława. Rezerwacja i 10% zniżka na hasło: SUPER RALLY

Podziękowania dla Sponsorów i Partnerów imprezy: SJCAM, Sempler, E'NOD Audio, Gmina Oława, Miasto Oława, Hotel Bania**** Thermal & Ski, Terma Bania, Kotelnica Białczańska, TAG Heuer, Can Am, Taurus Sea Power, iXXL Studio Reklamy Kielce, iDrukarnia.pl, Hiro, NTT System, YATO, Teehonled Polska, Inflandia, Tubes International, kosmetyki samochodowe GS27, Line-X, Huta Szkła Zawiercie, Telecare S.A., Quersus, oponyquad.pl, MAXXIS, eopony4x4.pl, Customic, Rota-Med.

Szczegółowe informacje na stronie organizatora: www.super-rally.eu i www.facebook.com/super.rally4x4