3 do 0. Polacy wygrywają Duna Aszfalt Cup Bugac 2017

Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik z offroadSPORT Łukaszewski Rally Team wygrali pierwszą rundę Mistrzostw Europy FIA CEZ i Mistrzostw Węgier w rajdach cross-country. Rajd odbywał się w węgierskim Bugac, a polska załoga wygrała wszystkie odcinki specjalne.

 DSC7569 1Rywalizacja odbywała się na trzech oesach o łącznej długości 330 km. Załoga Łukaszewski/Duhanik prowadziła już po pierwszym odcinku stopniowo zwiększając swoją przewagę nad pozostałymi startującymi. Ostatecznie, po raz trzeci z rzędu, polska załoga stanęła na najwyższym stopniu podium.

- To był naprawdę udany rajd, który przejechaliśmy bez najmniejszej awarii i tak naprawdę bez większych problemów. Jechało się bardzo dobrze, trasy są tutaj fajne, czuć otwartą przestrzeń, a średnia prędkość powyżej 90 km/h świadczy o tym, że było też szybko. Teraz przed nami rajd w Drawsku Pomorskim i tam również będziemy walczyć o zwycięstwo. Cel na ten rok to zdobycie upragnionego mistrzostwa Polski i sięgnięcie kolejny raz po tytuł Mistrzów Europy – mówił Marcin Łukaszewski.

5. i 6. wynik w zawodach uzyskały dwie inne polskie załogi: Łukasz Lechowicz i Łukasz Solecki oraz Tomasz Piec i Gabriel Prochacki, które jako jedyne wystartowały w grupie T2. Ponadto wśród quadowców 2. miejsce zajął Przemysław Pawłowski, a 5. Agata Stefaniak.   

MM, fot. Łukasz Pączkowski

Relacja Lech-Pol Off-road Team:


Duna Aszfalt Cup Bugac 2017 - wyniki końcowe:
Duna2017