37. rajd Polskie Safari 2017 - porajdowe komentarze

Offroadsport Łukaszewski Rally Team:

Odejewscy Team:

Gepard Racing Team:

Rajdos Ekipos:

Kingsquad Lindner Bros:

Piotr Serbista:

Krzysztof Biegun:
Trasy rajdu były naprawdę dobrze przygotowane. Pozwalały na osiąganie dużych prędkości. Było też ciekawie – kilka hop, przejazdów przez mniejsze czy większe kałuże. Jednym słowem działo się! Wielkie brawa dla organizatorów, bo rajd od tej strony był świetnie przygotowany

Tomasz Dołhan:
Pierwszy odcinek w zasadzie poukładał rozkład sił w całym rajdzie. Od razu widać było, które załogi będą walczyć o zwycięstwo. Nam udało się uniknąć błędów i przez cały rajd utrzymywaliśmy równe, dobre tempo. Mieliśmy tylko małą przygodę z oponą. Podczas przegrupowania przed ostatnim odcinkiem specjalnym złapaliśmy kapcia. Udało nam się jednak sprawnie zmienić koło, podczas dojazdówki na oes. Zmieściliśmy się w limicie czasu, więc nie wpłynęło to na nasz ostateczny wynik.

Klaudia Podkalicka:
Muszę pochwalić doskonałą organizację, ciekawe i dobrze przygotowane trasy oraz znakomitą atmosferę. Po prostu było super. Rywalizację obserwowały tłumy kibiców. Organizatorzy: Automobilklub Polski i Auto Moto Klub Rzemieślnik Przasnysz mogą mieć powody do zadowolenia. Po raz pierwszy organizowali rajd terenowy, ale potwierdziło się, że mają wiedzę i perfekcyjne przygotowanie. Niestety, już na początku testów w moim samochodzie pojawiły się problemy z elektryką. Podczas przejazdów, służących dobraniu właściwych nastaw zawieszenia, zaczął przerywać silnik. Mechanicy przez całą noc pracowali nad znalezieniem przyczyny. Na pierwszym odcinku rajdu problemy nie ustąpiły i straciliśmy przez to prawie minutę. Na szczęście silnik odzyskał w końcu regularność pracy. Tym bardziej cieszy zdobycie trzeciego miejsca i dodatkowych punktów. Pozostał miesiąc do Baja Poland, mam niewiele czasu na przygotowania. Do przejechania będzie ponad 500 km. Przyjedzie wiele załóg z zagranicy, to m.in runda Pucharu Świata. Impreza zdecydowanie warta tego, by się na niej pojawić. Wymagająca od zawodników koncentracji. Szansę mają ci, którzy jeżdżą równo i są w stanie wytrzymać ogromne napięcie. To będą piekielnie szybkie, wymagające technicznie oesy. Przed nami jeden z najlepszych rajdów w Polsce.