85 załóg na starcie Baja Inter Cars 2015. Listy zgłoszeń i mapy

październik 22, 2015

Na listach zgłoszeń do Baja Inter Cars znalazło się 85 ekip. Wśród nich są wszyscy pretendenci do tytułu mistrzów Polski w klasyfikacji generalnej: Paweł Molgo, Piotr Białkowski i Marcin Łukaszewski. Przyjazd zapowiedzieli też zawodnicy z wolniejszych klas, którzy walczą o zwycięstwa w swoich kategoriach.

ZOBACZ:
RMPST - lista zgłoszeń BIC 2015 | RPPST - lista zgłoszeń BIC 2015 | PPRB - lista zgłoszeń BIC 2015

Rajd rozpocznie się w piątek, prologiem na lotnisku w Szprotawie. Licząca 6,4 km próba nie rozstrzygnie zapewne o wynikach, ale 10 czołowych kierowców walczących w kategorii RMPST będzie mogło wybrać pozycję startową na sobotę. Wieczorem rajdowcy zawitają na rynek w Szprotawie, gdzie odbędzie się oficjalna ceremonia startu (od godz. 17.30).

W sobotę na zawodników czeka próba Karliki (72,2 km) oraz krótszy odcinek specjalny Szprotawa Lotnisko (20,57 km). Ostatni dzień zmagań – niedziela – również nie będzie należał do łatwych. Przewidziano dwukrotny przejazd odcinka Karliki, czyli łącznie ponad 140 km ścigania! Czy dopiero w niedzielę poznamy mistrza Polski, czy stanie się to już wcześniej? Czy swoją pozycję utrzyma Paweł Molgo? [quote width="auto" align="left" border="RED" color="BLUE" title="powiedział PAWEŁ MOLGO"]Myślami jesteśmy już w Afryce, gdzie Mercedesem wystartujemy w rajdzie Safari dla pojazdów historycznych. Po drodze oczywiście powalczymy o utrzymanie tytułu mistrza Polski, co byłoby pięknym podsumowaniem sezonu. A jak powiedział kiedyś Sebastien Ogier: drugie trofeum z rzędu podkreśla, że pierwsze nie było przypadkowe. Sytuację w tabeli mamy dobrą, ale nie fantastyczną. Wyniki zostały zaburzone w Szczecinie, gdzie sporo punktów odebrali nam koledzy z Pucharu Świata. Do Szprotawy przyjeżdża trzech pretendentów do tytułu, więc piłka cały czas jest w grze. Technicznie jesteśmy dobrze przygotowani, towarzyszą nam dobre nastroje, więc czekamy na start.[/quote]

Obok Pawła Molgo i Janusza Jandrowicza, którzy na swoje auto nakleją numer startowy 101, znalazło się też 26 innych ekip, walczących w cyklu mistrzostw Polski, FIA CEZ oraz mistrzostw Czech. Są wśród nich Piotr Białkowski i Bartosz Momot (Hummer z numerem 102) oraz goście z zagranicy: Tomas Ourednicek (Hummer z numerem 104) i Zdenek Porizek (kolejny Hummer, tym razem z numerem 109).

W kategorii RPPST (czyli kierowców bez licencji) znalazło się 28 ekip, z najwyższym numerem (201) pojedzie załoga Tomasz Gołka i Filip Gołka liderujący obecnie grupie S1 (mocniejszych aut). Najliczniejsze (30 załóg) jest grono pojazdów  rywalizujących w ramach pucharu Baja – to motocykliści, quadowcy oraz ekipy w pojazdach typu UTV. 

Na każdym z odcinków czekają strefy dla kibiców. W sobotę, od godz. 14.00, na lotnisku w Szprotawie odbywać się będą pokazy stuntu i trialu motocyklowego oraz wyczynowej jazdy na rowerach BMX. Swoje stoisko przygotuje również klub żużlowy Falubaz.

text: Andrzej Jedynak

 Mapy oesów:
BajaIC2015mapkyBajaIC2015mapaprologu
BajaIC2015mapaSSKarliki
BajaIC2015mapaSSSzprotawaLotnisko