87 ekip na starcie Columna Medica Rajd Safari 2018

Już w najbliższy weekend 87 ekip, w tym najlepsi rempstowcy w kraju, ponownie zameldują się w Drawsku Pomorskim, by porównać siły na trasach rajdu Columna Medica Rajd Safari. Zawody zaliczane do Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, a także Pucharu Polski, stanowią zarazem kolejną rundę Mistrzostw Republiki Czeskiej w rajdach terenowych. 

Wysoka ranga imprezy i lubiany przez off-roaderów poligon w Drawsku sprawiły, że lista startowa aż lśni od gwiazd polskiego i czeskiego off-roadu. W grupie T1 RMPST o wygraną walczyć będą zawodnicy będący aktualnymi bądź byłymi mistrzami Polski, m.in. Marcin Łukaszewski, Mirek Zapletal, Paweł Molgo i Włodzimierz Grajek. Chrapkę na zwycięstwo ma lider tegorocznej klasyfikacji RMPST – Michał Małuszyński, a Robert Kufel i Zdenek Porizek mają wszelkie dane ku temu, by sprawić dużą niespodziankę. 

Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja w grupie TH, gdzie obok siebie na starcie staną tak uznani zawodnicy jak Jacek Soboń, Mariusz Wiatr, Hubert Odejewski czy Jarosław Andrzejewski

Mocną obsadę ma również Puchar Polski w rajdach cross-country (m.in. Janusz Ellert, Danne Carsten, Michał Goleniewski czy Tomasz Gołka), w ramach którego ścigają się kierowcy Dacii Duster (m.in. Krzysztof Wicentowicz).  Dodatkowo 24 zawodników – głównie kierowców quadów z napędem 4x4 i motocyklistów – ruszy do boju po punkty zaliczane do Pucharu Polski w rajdach baja.

Rajd rozpocznie się w piątek (25 maja) od uroczystego startu w Drawsku Pomorskim, a następnie „rozgrzewkowego” przetarcia na trasie superoesu. W sobotę (26 maja) zawodnicy będą rywalizowali na odcinkach specjalnych na poligonie drawskim.

MM