Baja Szczecinek 2020: ORLEN Team wraca do rywalizacji

Po kilku miesiącach przerwy w startach, zawodnicy ORLEN Team specjalizujący się w rajdach cross-country wreszcie będą mieli okazję do sprawdzenia swojej formy. Kuba Przygoński, Maciej Giemza i Kamil Wiśniewski staną na starcie rajdu Baja Szczecinek, który potrwa od piątku do soboty.

Podobnie jak wielu sportowców, terenowa sekcja ORLEN Teamu w ostanim czasie nie miała okazji do startów. Z zaplanowanych występów po rajdzie Dakar zdecydowana większość została odwołana lub przeniesiona. Zawody w Szczecinku będą okazją do rywalizacji po długiej przerwie i ważnym sprawdzianem przed jesiennymi rajdami. Na liście startowej znajduje się między innymi Miroslav Zapletal, z którym Kuba Przygoński rywalizował podczas tegorocznego rajdu Dakar. Jak podkreśla kierowca ORLEN Team, zawody w Szczecinku są swoistym startem sezonu po okresie lockdownu.

– Na liście startowej jest ponad 100 załóg, co pokazuje, że wszycy już nie mogli doczekać się ścigania. Będzie też kilkunastu zawodników, którzy występowali na Dakarze. Dla mnie ten start jest bardzo ważny, trzeba wrócić do ścigania i robić jak najwięcej kilometrów nowym samochodem, żeby nabierać doświadczenia. Cieszę się na zawody w Szczecinku, bo nigdy tu nie rywalizowałem. Jesteśmy zmotywowani i bardzo dobrze przygotowani fizycznie, bo na to mieliśmy ostatnio aż za dużo czasu – powiedział Kuba Przygoński.

Okazję do startów w Szczecinku miał już Kamil Wiśniewski, który w poprzednich latach zdobywał tam wysokie miejsca.

– Po długiej przerwie w końcu będę mógł potestować quada, jadę tam z bardzo pozytywnym nastawieniem. Naszym głównym celem w Szczecinku będą testy, bo to co się dzieje na treningach nie jest porównywalne z rywalizacją z innymi zawodnikami. W takich zawodach zawsze wychodzi coś, co nie wyjdzie na żadnym treningu. Mamy do przetestowania bardzo dużo rozwiązań, które przygotowaliśmy podczas lockdownu – mówi quadowiec ORLEN Team.