Wydrukuj tę stronę

Bezapelacyjni zwycięzcy – 38. Rajd Polskie Safari dla Zapletala i Momota

sierpień 05, 2018

Miroslav Zapletal i Bartosz Momot zwyciężyli 38. Rajd Polskie Safari, nie pozostawiając żadnych szans rywalom, którzy musieli uznać wyższość czesko-polskiej załogi na wszystkich odcinkach specjalnych. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli Michał i Julita Małuszyńscy, którzy wygrali dwie poprzednie rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Na najniższym stopniu podium generalki stanęli Mirosław Stocerz i Rafał Marton – najlepsza załoga startująca UTV-em.

4. miejsce w klasyfikacji generalnej, ale 1. w grupie TH wywalczyli Mariusz Wiatr i Łukasz Łaskawiec, którzy w tym sezonie tchnęli nowe życie w leciwe już Mitsubishi L200 – auto, które dzielnie służyło niegdyś Carlosowi Sousie, Mirkowi Zapletalovi, Łukaszowi Komornickiemu czy Adamowi Małyszowi (więcej: http://www.terenowo.pl/zmoty/mitsubishi-l200-strakar-%C5%82ukasza-komornickiego-%E2%80%93-mistrzowska-ewolucja.html). W grupie seryjnej T2 triumfowali Piotr Sawicki i Jakub Moliter.

Do mety rajdu nie dotarli m.in. Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz, Włodzimierz Grajek i Piotr Brakowiecki, oraz Robert Kufel i Daniel Dymurski.

Najlepszym czasem wśród zawodników rywalizujących w ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych na mecie mogła pochwalić się załoga Can-Ama: Dariusz Szor i Michał Pielużek, która o... 0,7 sekundy była szybsza od Michała Goleniewskiego i Marcina Michalskiego w SAM-ie MTR 09. Trzeci czas należał do Janusza Ellerta i Tomka Kwaśniewskiego, którzy podobnie jak ekipa Rajdos Ekipos ścigali się o laury w grupie +3000 S1. W seryjnej grupie S2 zwycięstwo odnieśli Tomasz Kobyłecki i Michał Pawłowski, a w Pucharze Dacii Duster znów nie było mocnych na Krzysztofa Wicentowicza i Bartłomieja Bobę.

W ramach Pucharu Polski w Rajdach Baja zwycięstwa odnieśli: Tomasz Dąbrowski (motocykle) i Remigiusz Kusy (quady Q4).
Kolejną rundą cykli RMPST, RPPST i PPRB będą zawody Baja Poland, które rozegrane zostaną w dniach 30 sierpnia – 2 września w Szczecinie i Drawsku Pomorskim.