Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie 2018 na inaugurację RMPST 2018

Obrońcy tytułu, Marcin Łukaszewski i Magda Duhanik w Fordzie Rangerze czy byli mistrzowie naszego kraju: Mirek Zapletal i Bartosz Momot w siódmej ewolucji swego Hummera? Mistrz Polski z 2006 roku Włodzimierz Grajek z Piotrem Brakowieckim w odbudowanym BMW X5, a może nasza eksportowa para Aron Domżała i Szymon Gospodarczyk w Mitjecie, bądź zespół sponsorski Michał i Julita Małuszyńscy w MINI All4 Racing? Faworytów rajdu Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie 2018 można by wymienić bez końca, bo chętnych do zwycięstwa w inauguracyjnej rundzie Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych nie brakuje. Nowy sezon RMPST (a także RPPST oraz PPRB) startuje już w najbliższy piątek!

LISTY ZGŁOSZEŃ: RMPST - lista startowa | RPPST - lista startowa | PPRB - lista startowa

W sumie na liście zgłoszeń RMPST znalazło się 36 pojazdów. Bardzo interesująco zapowiada się rywalizacja w silnie obsadzonych grupach T1 i TH. Obok wymienionych wcześniej zawodników warto odnotować między innymi powrót do rywalizacji w grupie T1 Roberta Kufla i Daniela Dymurskiego w dopracowanym Fordzie Rangerze (Gracie 3), przesiadkę Jacka Sobonia i Kacpra Jeneralskiego (dotąd ścigających się w RPPST) do Nissana Navary grupy TH czy choćby debiut mistrzowskiego BMW GPR Seria 1, którym Łukaszewski i Duhanik wygrali RMPST 2017, w grupie TH z nową załogą w kabinie (Łukasz Skoczeń i Grzegorz Ślęczka). Jak widać w przerwie zimowej doszło do kilku ważnych przetasowań, którego mogą sprawić, że tegoroczny sezon nabierze kolorów.

Imponująco wygląda również lista zgłoszeń RPPST (Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych), w którym zdecydowały się wystąpić 29 załogi, w tym m.in. 9 ekip jadących Daciami Duster. Kolejne 24 maszyny wystartują w ramach Pucharu Polski w Rajdach Baja.

Zawody rozpocznie 20-kilometrowy prolog, z którego trasą będzie można zapoznać się jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem rywalizacji. Dziesiątka najlepszych załóg – zgodnie ze zwyczajem panującym w rajdach FIA – w nagrodę będzie mogła wybrać pozycję startową do etapu dziennego. W sobotę na zawodników czeka oes wytyczony na poligonie drawskim o długości 140 kilometrów. Wszyscy pokonają go dwukrotnie – w sesji przedpołudniowej i popołudniowej. Około godziny 19 powinniśmy poznać zwycięzców rajdu.
MM