Czas na Baja Szczecinek 2017 – przedostatnią rundę mistrzostw

Poligon w Czarnem jest doskonale znany kierowcom ścigającym się w rajdach cross country, ale w tym roku rajdowa kawalkada po raz pierwszy zawita też na poligon Okonek oraz do bazy w Szczecinku. Listę zgłoszeń otwiera polsko-czeski duet Miroslav Zapletal-Bartosz Momot.

ZOBACZ LISTY ZGŁOSZEŃ: 
Baja Szczecinek 2017 - lista zgłoszeń RMPST | Baja Szczecinek 2017 - lista zgłoszeń RPPST | Baja Szczecinek 2017 - lista zgłoszeń PPRB 

KufelMiłośników sportu motorowego zapraszamy już od rana w piątek, 22 września – pełną parą działać będzie park serwisowy na placu Koncertowym w Szczecinku, o 8.30 rozpoczynają się badania techniczne. Na wieczór zaplanowaliśmy start honorowy na ulicy Ordona w Szczecinku oraz mierzący 4,15 km prolog.

Sobota to intensywny dzień ścigania. Organizatorzy wytyczyli dwie próby specjalne: Czarne (57 km) oraz Okonek (43 km) – na zawodników wszystkich klas czekają dwie takie 100-kilometrowe pętle. Start pierwszego zawodnika do pierwszego odcinka przewidziany jest o 8.20. Razem z prologiem da to ponad 200 km „oesowych”, co oznacza, że punkty zdobyte w Szczecinku pomnożone będą przez 2. Na każdej z prób czekają też specjalne strefy przygotowane dla kibiców.

Z numerem 101 na trasę wyjedzie duet Miroslav Zapletal-Bartosz Momot. To obrońcy tytułu mistrzowskiego z 2016 r. i aktualni liderzy klasyfikacji. Tuż za nimi ustawiono załogę Marcin Łukaszewski-Magdalena Duhanik – możemy spodziewać się emocjonującej walki, bo Marcin i Magda jeszcze nigdy nie byli tak blisko upragnionego tytułu Mistrzów Polski. A może z tego pojedynku zwycięsko wyjdzie… ktoś inny, np. SobonDariusz Jedliński lub Krzysztof Antończak? Zaciętej rywalizacji możemy spodziewać się też w grupie aut seryjnych – czołową dwójkę zawodników, tj. Grzegorza Szwagrzyka i Roberta Kufla dzieli zaledwie kilka punktów.

Dużo zgłoszeń napłynęło również do pucharu Polski. Najliczniejszą grupę stanowią ekipy startujące w pucharze Dacii (7 Dusterów z duetem Wicentowicz-Boba na czele). Ciekawostką są załogi zagraniczne – Per Bertelsen (Suzuki Jimny) czy Carsten Danne (Toyota FJ Cruiser) to kierowcy znani w tych stronach, bo już niejednokrotnie ścigali się w Czarnem. Są też oczywiście liderzy pucharu, czyli Łukasz Bzdyl (numer 201) oraz Jacek Soboń (202).

Na liście zgłoszeń Pucharu Polski w Rajdach Baja znalazło się ponad 20 ekip. Nazwiska takie jak Krzysztof Jarmuż, Piotr Serbista, Arkadiusz Lindner czy Mateusz Budziło są doskonale znane miłośnikom sportu motocyklowego oraz kibicom śledzącym zmagania quadowców.
MM