Krótki, ale wymagający rajd NAC 38. Warszawskie Safari mocno przerzedził grono zawodników, którzy ukończyli komplet sześciu oesów. Ostatecznie zwycięzcami 3. rundy RMPST zostali ogłoszeni Paweł Molgo i Rafał Marton, za którymi uplasowali się Miroslav Zapletal i Bartek Momot oraz Zdenek Porizek i Pavel Vaculik.
O zwycięstwie załogi Toyoty Hilux zadecydował rewelacyjny czas osiągnięty przez nią podczas pierwszego z niedzielnych oesów o długości 85 km rozgrywanych na poligonie. Ponad 5 minut przewagi nad Zapletalem, Porizkiem i Jedlińskim (Grajek otrzymał taryfę) dawało im pewną pozycje liderów. Drugi przejazd oeasu zakończył się nieomal remisem między Zapletalem i Molgo, a finałowy odcinek na łąkach żoliborskich o długości 2,5 km był już tylko formalności (zresztą również obie załogi pojechały na remis).
5. miejsce w „generalce” i zarazem 1. w grupie TH wywalczyli Aleksander Szandrowski i Rafał Płuciennik. - Trasa dzisiejszych odcinków była niedokładnie opisana w książce drogowej, przez co wiele załóg miało problemy nawigacyjne - komentował Rafał Płuciennik. - W roadbooku znaleźliśmy masę błędów, sami również padliśmy ich ofiarą. Straciliśmy cenne minuty, błądząc po trasie odcinka razem z innymi. Osobiście uważam, że taka organizacja nie sprzyja prawdziwej i zdrowej rywalizacji.
- Przez cały rajd udawało nam się utrzymywać naprawdę dobre tempo – dodał Aleksander Szandrowski. - Wygraliśmy 5 z 6-ciu odcinków specjalnych w grupie TH. Nie było to jednak łatwe, bo trasy rajdu były bardzo ciężkie i wyniszczające dla sprzętu.
W grupie Open na najwyższym miejscu podium stanęli Paweł Liczycki i Grzegorz Komar, a w T2 - Robert Kufel i Daniel Dymurski.
W Pucharze Polski w Rajdach Baja zwycięstwo odnieśli: Jakub Piątek w klasie Motocykli (wyprzedzając o zaledwie 4 sekundy Tomasza Dąbrowskiego!), Adrian Janik w Q2, Arek Lindner w Q4 i Mateusz Budziło i Tomasz Waloch w UTV.
MM
NAC 38. Warszawskie Safari - klasyfikacja końcowa RMPST | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Poz. | Nr | Zespół Samochód | Grupa Klasa | Poz. gr. | Czas | Str. lid./pop |
1. | 105 |
Molgo/Marton
Toyota Hilux
|
1 T1 |
1 1 |
03:16:32 | |
2. | 101 |
Zapletal/Momot
Ford F150 EVO
|
1 T1 |
2 2 |
03:19:48 | +03:16 +03:16 |
3. | 103 |
Pořízek/Vaculik
Ford F150
|
1 T1 |
3 3 |
03:26:36 | +10:04 +06:48 |
4. | 106 |
Jedliński/Oskwarek
BMW X3 NT-X6
|
1 T1 |
4 4 |
03:29:36 | +13:04 +03:00 |
5. | 117 |
Szandrowski/Płuciennik
Nissan Patrol
|
TH |
1 |
03:43:37 | +27:05 +14:01 |
6. | 116 |
Łyżwa/Krotiuk
Range Rover
|
TH |
2 |
04:00:51 | +44:19 +17:14 |
7. | 120 |
Liczycki/Komar
Ford Ranger
|
OPEN |
1 |
04:03:06 | +46:34 +02:15 |
8. | 109 |
Kufel/Dymurski
Nissan Navara
|
2 T2 |
1 1 |
04:06:56 | +50:24 +03:50 |
9. | 107 |
Szwagrzyk/Moliter
Mitsubishi Pajero V88W
|
2 T2 |
2 2 |
04:07:36 | +51:04 +00:40 |
10. | 108 |
Podkalicka/Czekan
Mitsubishi Pajero V88W
|
2 T2 |
3 3 |
05:17:42 | +02:01:10 +01:10:06 |
11. | 115 |
Biegun/Dołhan
Mitsubishi Pajero
|
TH |
3 |
07:21:53 | +04:05:21 +02:04:11 |
12. | 119 |
Łukasik/Krencik
Toyota Hilux
|
OPEN |
2 |
08:10:57 | +04:54:25 +49:04 |
13. | 112 |
Domownik/Jandrowicz
Toyota VDJ200
|
2 T2 |
4 4 |
09:14:33 | +05:58:01 +01:03:36 |
14. | 110 |
Kalisz/Siarek
Toyota Land Cruiser
|
2 T2 |
5 5 |
12:34:51 | +09:18:19 +03:20:18 |
NAC 38. Warszawskie Safari - klasyfikacja końcowa PPRB | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Poz. | Nr | Zespół Samochód | Grupa Klasa | Poz. gr. | Czas | Str. lid./pop |
1. | 2 |
Piątek Jakub
KTM 450 Rally Replica
|
M | 1 | 03:25:21 | |
2. | 1 |
Dąbrowski Tomasz
KTM EXC 450
|
M | 2 | 03:25:25 | +00:04 +00:04 |
3. | 10 |
Janik Adrian
Yamaha
|
Q2 | 1 | 03:30:08 | +04:47 +04:43 |
4. | 16 |
Lindner Arkadiusz
Can-Am Renegade 1000
|
Q4 | 1 | 03:33:06 | +07:45 +02:58 |
5. | 17 |
Kusy Remigiusz
Polaris Scrambler 1000XP
|
Q4 | 2 | 03:37:42 | +12:21 +04:36 |
6. | 22 |
Budziło/Waloch
Polaris RZR 1000
|
UTV | 1 | 03:38:55 | +13:34 +01:13 |
7. | 4 |
Bartoszek Jacek
KTM EXC-F 350
|
M | 3 | 03:40:26 | +15:05 +01:31 |
8. | 18 |
Talaga Marcin
Can-Am Renegade
|
Q4 | 3 | 03:41:37 | +16:16 +01:11 |
9. | 27 |
Petters/Barabas
Polaris RZR 1000
|
UTV | 2 | 03:47:00 | +21:39 +05:23 |
10. | 8 |
Serbista Piotr
Yamaha Raptor 750
|
Q2 | 2 | 03:49:54 | +24:33 +02:54 |
11. | 35 |
Szor Dariusz
Can-Am Renegade 1000
|
Q4 | 4 | 03:50:29 | +25:08 +00:35 |
12. | 12 |
Pankowski Krzysztof
Yamaha Raptor
|
Q2 | 3 | 03:54:50 | +29:29 +04:21 |
13. | 32 |
Skarżyński/Golonka
Can-Am Maverick X3
|
UTV | 3 | 03:55:24 | +30:03 +00:34 |
14. | 34 |
Kwaśniewski/Figiel
Can-Am Maverick X3
|
UTV | 4 | 03:59:37 | +34:16 +04:13 |
15. | 9 |
Stefaniak Agata
KTM XC 525
|
Q2 | 4 | 04:14:23 | +49:02 +14:46 |
16. | 14 |
Lindner Radosław
Can-Am Renegade 1000
|
Q4 | 5 | 04:20:02 | +54:41 +05:39 |
17. | 3 |
Morawski Tomasz
KTM EXC-R 450
|
M | 4 | 04:26:02 | +01:00:41 +06:00 |
18. | 5 |
Zawiliński Piotr
KTM EXC 450
|
M | 5 | 04:37:10 | +01:11:49 +11:08 |
19. | 19 |
Szpunar Jarosław
Can-Am Renegade
|
Q4 | 6 | 09:06:33 | +05:41:12 +04:29:23 |
20. | 11 |
Sudoł Patryk
Yamaha Raptor
|
Q2 | 5 | 14:32:18 | +11:06:57 +05:25:45 |
21. | 7 |
Niski Andrzej
Husaberg 570 FE
|
M | 6 | 16:04:37 | +12:39:16 +01:32:19 |