Finał RMPST 2015. Sezon podsumowują zawodnicy 4xDrive Team oraz RMF 4RACING Team

październik 30, 2015

Zawodnicy 4xDrive Team z animuszem finiszowali w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych 2015. Finałową rundę Baja Inter Cars zwyciężyli w grupie aut seryjnych Robert Kufel i Daniel Dymurski. Zespół, w którego barwach jeżdżą różnokolorowe Nissany Navara (i jedno Pajero), po zakończeniu zmagań miał powody, by świętować wyniki wywalczone w klasyfikacji końcowej RMPST.

Robert Kufel na Baja Inter Cars 2015 czuł się niemal jak w domu, bowiem na co dzień mieszka w pobliżu okolic, gdzie rozgrywany był rajd. Liderowi zespołu 4xDrive zależało, by dobrze wypaść przed swoimi kibicami i udanie zakończyć sezon, w którym albo wygrywał rajdy (Baja Carpathia, Baja Czarne), albo borykał się z problemami (Baja Drawsko, Baja Poland, Polskie Safari).

- Tegoroczna edycja Baja Inter Cars była dla naszej załogi udana - mówi Robert Kufel. - W rywalizacji grupy T2 od samego początku objęliśmy prowadzenie i w sposób kontrolowany utrzymaliśmy je do mety. Krótki prolog na terenach lotniska udało się nam wygrać, co z racji naszej "mocy" było miłą niespodzianką. W sobotę i niedzielę rywalizacja od początku była zacięta - każda z załóg chciała w jak najlepszym stylu zakończyć sezon. Jednak to nam udało się osiągnąć założony cel - w klasie T2 oraz w klasyfikacji zespołowej zajęliśmy 1. miejsce. Sezon, choć nie należał do najłatwiejszych, zakończyliśmy miłym akcentem. Teraz czas na odpoczynek, analizy, podsumowania. Chciałbym podziękować naszym wiernym kibicom za doping i mam nadzieję, że zobaczymy się w nadchodzącym sezonie rajdowym na trasach odcinków specjalnych.

- Plan udało się zrealizować i na mecie mogliśmy cieszyć się z wygranej zarówno w klasie jak i w klasyfikacji zespołów sponsorskich - dodaje Daniel Dymurski. - Od samego początku narzuciliśmy bardzo dobre tempo, które pod koniec rajdu pozwoliło nam na kontrolowanie sytuacji i dowiezienie wypracowanej pozycji do mety. Samochód nie sprawiał najmniejszych problemów i mogliśmy skoncentrować się wyłącznie na jak najszybszej jeździe. Jednak pomimo tak świetnego wyniku nie udało się zrealizować założeń, które postawiliśmy sobie przed rozpoczęciem sezonu. Podsumowując nasze tegoroczne występy, można powiedzieć, że nie zawsze dopisywało nam szczęście. Cieszy za to fakt, że jak już meldowaliśmy się na mecie, to na najwyższym stopniu podium. Muszę przyznać, że przejechany wspólnie z Robertem mój pierwszy pełny sezon w rajdach Cross Country wiele mnie nauczył. Doświadczenie, które zdobyłem, z pewnością zaprocentuje w przyszłości i będę czekał z niecierpliwością na rozpoczęcie kolejnego sezonu. Przy tej okazji chciałbym wszystkim podziękować za pomoc i wsparcie podczas naszych zmagań w tegorocznych występach.

Z uśmiechem na ustach sezon 2015 kończy "Lechpol", czyli Łukasz Lechowicz i Łukasz Solecki, którzy finałową rundę ukończyli na 4. miejscu, ale w klasyfikacji generalnej RMPST zajęli 2. lokatę w grupie T2 za Marcinem Sobiechem oraz Inez Kielibą. - Ostatnia runda RMPST była dla nas udanym rajdem, gdyż bez żadnych problemów osiągnęliśmy metę - mówi Łukasz Lechowicz. -  Nie był to łatwy teren: na zawodników czekały liczne pułapki, w postaci dużych dziur, licznych kałuż oraz bardzo śliskich partii. Cały czas kontrolowaliśmy przebieg rywalizacji, której celem było zdobycie jak największej liczby punktów. Swój cel osiągnęliśmy, co sprawiło nam dużą satysfakcję z osiągniętego wyniku. Biorąc pod uwagę klasę startujących zawodników oraz wymagającą trasę, jesteśmy w pełni zadowoleni z zajęcia 4. miejsca w grupie T2 i 9. w klasyfikacji generalnej. Chcieliśmy podziękować całej ekipie 4xDrive za przygotowanie oraz serwisowanie naszej rajdówki, a także oraz sponsorom: firmom Lech-pol i Soltrade.

W klasyfikacji zespołów sponsorskich 4xDrive Team na koniec sezonu zajął 1. miejsce, wyprzedzając RMF 4RACING Team oraz NAC Rally Team (w którego barwach startują mistrzowie Polski: Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz). Zespół  RMF 4RACING Team swój sezon startowy podsumował na filmie:

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.