Ostatnie dni przed Baja Inter Cars 2015. Finałowe starcie

październik 19, 2015

Już w najbliższy weekend okolice Żagania i Szprotawy zamienią się w teren rywalizacji najlepszych polskich zawodników cross-country. Baja Inter Cars to ostatni sprawdzian umiejętności dla rajdowców w bieżącym sezonie. Czas więc rozdać karty i dowiedzieć się, które załogi na finiszu rajdowych zmagań okażą się najlepsze. Na listach zgłoszeń widnieje 65 pojazdów.

Rywalizację w ostatnim rajdzie sezonu zainauguruje piątkowy prolog w Szprotawie o długości 6,3 km. Dzień później zawodnicy dwukrotnie pokonają OS Karliki oraz OS Szprotawa – Lotnisko. W niedzielę na rajdowców czekają dwa odcinki specjalne Łozy. Łącznie załogi podczas całego weekendu pokonają nieco ponad 300 kilometrów.

Swój udział w rajdzie potwierdziła śmietanka polskiego cross-country, która będzie rywalizować o tytuły mistrzowskie w poszczególnych kategoriach. Na Baja Inter Cars 2015 przede wszystkim będziemy świadkami fascynującego pojedynku o tytuł mistrza Polski w rajdach terenowych, który stoczą ze sobą Paweł Molgo i Piotr Białkowski. W grupie T2 o zwycięstwo powalczą Marcin Sobiech, Łukasz Lechowicz oraz Klaudia Podkalicka. W grupie TH prowadzących: Piotra Gadomskiego, Krzysztofa Antończaka i Roberta Łyżwę dzielą zaledwie 4 punkty. Dużą szansę na pierwsze miejsce w grupie OPEN ma załoga RMF 4RACING Team w składzie: Krzysztof Biegun i Aleksandra Kujawa. Para ma nadzieje na dowiezienie 1. miejsca w swojej stawce.

Rywalizacja przez cały rajdowy weekend zapowiada się więc niezwykle emocjonująco. Choć zawodnicy ścigali się przez cały sezon, to właśnie zmagania w Żaganiu i okolicach wyłonią  najlepszych, którym będzie dane celebrować mistrzowskie tytuły. 
MM, Maciej Turchan

Komentarze przed Baja Inter Cars 2015:
Aleksandra Kujawa:
- Mamy z Krzyśkiem bardzo dużą szansę na końcowy sukces w grupie OPEN. Konkurencja jest co prawda silna, a łatwiej goni się króliczka, niż wciela w tę rolę. Wprawdzie drugie miejsce jest już gwarantowane, ale mamy dusze zdobywców i będziemy walczyć o najwyższą lokatę. Nie możemy więc pozwolić sobie na wolne tempo, lecz z drugiej strony na pewno nie będziemy podejmować zbędnego ryzyka. Poligon w Żaganiu jest różnorodny i myślę, że wiele będzie zależało od pogody. Jeśli prognozy się sprawdzą i przez najbliższy tydzień będą padać ulewne deszcze, piaszczyste trasy mogą zamienić się w błota przeprawowe. Będzie więc bardzo ciekawie.

Rafał Płuciennik:
- Ten sezon nie należał do nas, chcemy się skupić bardziej na punktowaniu w klasyfikacji zespołów, w której RMF 4RACING Team aktualnie jest na pierwszym miejscu. Do wygranej jednak bardzo daleko, gdyż mamy tylko dwa punkty przewagi nad drugim zespołem. Do tego w Baja Inter Cars wystawiamy dwie załogi, a nasza konkurencja aż cztery. Będzie więc niezwykle ciężko obronić fotel lidera, ale poligon w Żaganiu znamy dobrze i liczymy na udany występ całego Teamu.

BAJA INTER CARS 2015 - listy zgłoszeń (pdf):