Ponad 100 załóg na starcie Baja Drawsko. Czas na RMPST 2017

Organizatorzy rajdu Columna Medica Baja Drawsko, który już w najbliższy weekend zainauguruje nowy sezon RMPST i RPPST, opublikowali listę zgłoszeń zawodników. Na udział w imprezie zdecydowało się w sumie 107 ekip.

ZOBACZ: Baja Drawsko 2017 - lista zgłoszeń RMPST | Baja Drawsko 2017 - lista zgłoszeń RPPST | Baja Drawsko 2017 - lista zgłoszeń PPRB

O punkty zaliczane do klasyfikacji RMPST w grupie T1 powalczą m.in. Włodzimierz Grajek i Piotr Brakowiecki (BMW X5), Marcin Łukaszewski i Magda Duhanik (BMW GPR Seria 1), Zbigniew Jasiewicz i Ernest Górecki (Chevrolet Trailblazer) oraz Michał i Julita Małuszyńscy (Toyota Hilux). Z polskimi rajdowcami w szranki staną Węgrzy Imre Fodor i Mark Mesterhazi (Ford Ranger), Czesi Zdenek Porizek i Pavel Vaculik (Ford F-150, a także Boris Vaculik z pilotem, którego nazwiska jeszcze nie podano (Chevy Bozz 1), oraz duńsko-polska załoga Jes Munk i Rafał Marton (Toyota Hilux).

W grupie T2 na starcie pojawią się m.in. Grzegorz Szwagrzyk i Jakub Moliter (obrońcy tytułu z ubiegłego roku), Robert Kufel i Daniel Dymurski, oraz Klaudia Podkalicka i Błażej Czekaj. W TH do rywalizacji szykują się m.in. Krzysztof Antończak i Andrzej Mańkowski (obrońcy tytułu), Aleksander Szandrowski i Rafał Płuciennik, oraz Sebastian Ciuła i Daniel Burzyński. W Open chrapkę za zwycięstwo mają m.in. Darek i Małgorzata Żyłowie, Jacek Kozakiewicz i Łukasz Łaskawiec, Paweł Liczycki i Grzegorz Komar, oraz Filip Łukasik i Bartosz Krencik. W T4 samotną walkę stoczy czeska załoga dowodzona przez Filipa Skrobanka.

Na liście zgłoszeniowej Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych widnieje 37 numerów startowych – dwa pierwsze przypadły Jackowi Soboniowi i Waldemarowi Niezabitowskiemu, oraz Tomaszowi i Filipowi Gołkom, czyli załogom, które, choć jeżdżą w różnych klasach, ale tej samej grupy S1) nieustająco toczą ze sobą pasjonujące pojedynki. W grupie S2 nie mogło oczywiście zabraknąć m.in. rajdówek Rajdos Ekipos. Tegoroczną nowością jest nowa grupa Dacia Duster Elf Cup, do której zapisało się 8 Dusterów.

Obok samochodów w Baja Drawsko rywalizować będą również mniejsze maszyny: motocykle, quady i UTV-y – w sumie 42 pojazdy. W akcji zobaczymy m.in. dakarowców Kubę Piątka i Krzysztofa Jarmuża, quadowców: Remigiusza Kusego, Andrzeja Pierona, braci Lindnerów czy Agatę Stefaniak, a także mocne załogi UTV-ów, m.in. Waldemara i Kaję Wojnarów, Andrzeja Miklaszewskiego i Jarka Małkusa, oraz Marcina Sobiecha i Inez Kielibę, którzy zamienili Pajero T2 na Yamahę YXZ 1000.

Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie 2017 stanowi w tym roku 2 rundę mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych, 1. Rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych (RMPST), 1. rundę Mistrzostw Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych (MMCR), 1. rundę Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych (RPPST), 1. rundę Pucharu Polski w Rajdach Baja (PPRB). W tym roku po raz kolejny podczas rajdu Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie zawodnicy rywalizować będą w ramach Mistrzostwach FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych.

Zawody rozpoczną się w piątek, 7 kwietnia od prologu.
MM