Przed Baja Inter Cars 2015. Zespół 4xDrive celuje wysoko

październik 22, 2015

Zespół 4xDrive w sile trzech Nissanów Navara odlicza już ostatnie godziny do startu w Baja Inter Cars 2015. Finałowa runda RMPST 2015 ma dla zawodników ogromne znaczenie. Łukasz Lechowicz będzie walczył o tytuł mistrza Polski grupy T2, a dobry występ całego teamu może zapewnić mu tytuł mistrzowski w klasyfikacji sponsorskiej.

W grupie T2 Łukasz Lechowicz i Łukasz Solecki zajmują obecnie 2. miejsce w klasyfikacji rocznej, a ich strata do liderów: Marcina Sobiecha oraz Inez Kieliby wynosi 19 punktów, co wciąż pozwala im myśleć o końcowym triumfie. - Ostatni rajd w intensywnym sezonie - po dość długiej przerwie odnawia głód rywalizacji sportowej - mówi Łukasz Lechowicz. - Jesteśmy przygotowani do walki o 1. miejsce w grupie T2 w mistrzostwach Polski, w której niewiele dzieli nas od wygranej. Wszystko serwisowo oraz logistycznie mamy przygotowane - więc nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaprosić kibiców do Szprotawy. Mamy nadzieję, że nowa lokalizacja rajdu wpłynie na polepszenie jakości trasy, a zamiast z terenem walczyć będziemy z innymi kierowcami.

O zajęciu miejscu na podium grupy T2 wciąż marzy Robert Kufel, który zajmuje 4. lokatę w klasyfikacji kierowców (jego pilot Daniel Dymurski jest trzeci). Dobry występ na "własnym boisku" może zapewnic im końcowy sukces. - Przed nami ostatnia runda tegorocznych mistrzostw Polski - mówi Robert Kufel. - Mimo wszystkich przygód, jakie nas spotykały w tym sezonie, musimy się do niej przygotować, wystartować i walczyć o jak najlepsze miejsce na mecie. Nasz główny cel niestety nie zostanie zrealizowany, jednak warto postarać się o dobry rezultat na mecie Baja Inter Cars Szprotawa-Żagań. Naszym celem jest wygranie rajdu w swojej grupie, co umożliwiłoby nam zajęcie miejsca na pudle w klasyfikacji mistrzostw Polski kierowców i pilotów. Mamy również szanse na zdobycie (jako Team 4xDrive) tytułu mistrza Polski w klasyfikacji zespołów. To wszystko jest możliwe i zrobimy wszystko, aby być na mecie i wygrać. Zapraszamy wszystkich kibiców na rajdowe trasy. Do zobaczenia w okolicach Szprotawy, Żagania i Żar!

Swoich kolegów z zespołu na trasie wspierać będzie Tomasz Piec (z pilotem Gabrielem Prochackim): - Przed nami ostatni rajd w tym roku, punktowany jednocześnie w CEZ-ie i RMPST, organizowany na prawie „własnym podwórku”, czyli w Żaganiu i jego okolicach, czyli tu, gdzie powstał zespół 4xDRIVE. Naszym zamiarem jest pojechać skutecznie do mety i oczywiście z maksymalną liczbą punktów dla zespołu, aby nasze zwycięstwo drużynowe w 2015 było uzyskane w przekonującym stylu. Liczymy, że i tym razem samochód nas nie zawiedzie i będziemy mogli w pełni skorzystać z jego możliwości terenowych. Mamy nadzieję, że trasy jak zwykle będą świetnie przygotowane i urozmaicone, gdyż samo to, że jeździmy maksymalnie dwa razy po tym samym odcinku, już jest budujące – jakoś zupełnie spokojni jesteśmy o to, czy będzie z kim się ścigać, gdyż przerwa od Baja Poland był spora, więc wszyscy zawodnicy RMPST spokojnie zdołali naprawić i przeglądnąć samochody.

Info: Sylwia Klimowicz / 4xDrive Team