Przed Polskim Safari 2015. Zaostrzone apetyty zawodników RMF 4RACING Team

Rajd Polskie Safari zbliża się wielkimi krokami. Swój udział w nim potwierdziła czołówka walcząca w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych. Na zawodników i kibiców czekają dwa dni emocjonujących zmagań na terenowych bezdrożach. Zawodnicy RMF 4RACING Team zapowiadają walkę o najwyższe lokaty.

Po 7 latach do stolicy wraca rajd o randze mistrzostw Polski, organizatorzy liczą więc na spore zainteresowanie ze strony kibiców. Do Warszawy zawita śmietanka polskich rajdowców, emocje są więc gwarantowane. Apetyty na czołowe lokaty ostrzą sobie zawodnicy RMF 4RACING Team, którzy w rajdzie wystawią dwie ekipy: Pierwsza, ścigająca się w grupie TH, to duet tworzony przez Aleksandra „FAZIEGO” Szandrowskiego i jego pilota Rafała Płuciennika. Z kolei do walki w grupie OPEN stanie Krzysztof Biegun i Aleksandra Kujawa.

Duet Szandrowski/Płuciennik ma nadzieje na kolejne punkty w generalnej klasyfikacji. - Polskie Safari to dla naszej załogi ostatnia szansa na dobre zakończenie sezonu 201 - mówi Rafał Płuciennik, szef zespołu rajdowego RMF 4RACING Team. - Po wygranej Baja Drawsko w grupie TH mieliśmy z Fazim duże apetyty na ten rok i końcowy sukces RMF 4RACING Team. Przygody na Baja Carpathia i Baja Czarne w brutalny sposób sprawiły, że od najbliższego rajdu musimy bardzo mocno atakować, żeby skończyć sezon na podium. A taki mamy cel.

Sportowe zmagania rozpoczną się w najbliższy piątek, pod Centrum Olimpijskim w Warszawie. Zawodnicy pojawią się na rampie startowej o godzinie 17:30. W sobotę rajdowa kolumna przeniesie się do Rembertowa, gdzie odbędzie się już właściwe ściganie.

Polskie Safari to rajd z wieloletnią tradycją, co dodaje dodatkowy smaczek tej sportowej imprezie. - Niezwykle mnie cieszy, że Rajd Polskie Safari wraca po kilkuletniej przerwie na trasy podwarszawskich poligonów. Należę do osób sentymentalnych, więc udział w najstarszym rajdzie terenowym w Polsce wywołuje wiele emocji – komentuje Aleksandra Kujawa, pilot RMF 4RACING Team.

Na kibiców zgromadzonych na Polskim Safari oprócz sportowych emocji czeka też wiele atrakcji. Już teraz zapraszamy wszystkich motoryzacyjnych pasjonatów do miasteczka rajdowego RMF 4RACING Team zlokalizowanego przy trasie rajdu. Zespół na tę okoliczność przygotował wiele niespodzianek dla kibiców, zarówno dla tych małych, jak i dużych.

Info: Maciej Turchan

RMF4RT 04