Startuje Fehérép Cup 2016 (FIA CEZ). Polscy faworyci

Silna reprezentacja polskiego off-roadu wyruszyła na start rozpoczynającego się dziś w Babolnej rajdu Fehérép Cup, który jest kolejną rundą Mistrzostw Europy Centralnej (FIA CEZ). Podobnie jak przed tygodniem na rajdzie Baja Carpathia o zwycięstwo na Węgrzech walczyć będą m.in. Marcin Łukaszewski i Mirek Zapletal, do których dołączy Piotr Białkowski.

Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik w Stalowej Woli zajęli 2. miejsce, ulegając bezkonkurencyjnemu duetowi Mirek Zapletal - Bartosz Momot. W Fehérép Cup wezmą udział po raz pierwszy w karierze. - Nie znamy tego rajdu, bo w ubiegłym roku tutaj nie startowaliśmy. Nastawienie mamy jak zawsze sportowe – przyjeżdżamy walczyć o najwyższe miejsca, bo w końcu o to w rywalizacji chodzi – mówi Marcin Łukaszewski. – Auto jest dobrze przygotowane, my również, więc nie pozostaje nam nic innego jak pojechać dobry rajd.

Do walki o zwycięstwo na pewno będą chcieli się włączyć Piotr Białkowski i Artur Kołodziej. Na Polaków czekają groźni rywale z Czech i Węgier, m.in. Erik Korda, Antal Fekete, Tomas Ourednicek, Balazs Szalay, Imre Fodor, Pal Lonyai i Zdenek Porizek.

Nasi zawodnicy walczyć będą również o sukces w grupie T2. W kierunku Węgier wyruszyły dwie polskie załogi: Mariusz Wiatr i Artur Szczygieł oraz Tomasz Piec i Gabriel Prochacki.

Feherep Cup 2016 w Babolnej rozpocznie się dziś od 4-kilometrowego prologu. Sobota i niedziela to zmagania na 10 odcinkach specjalnych o łącznej długości około 300 km.
MM

Feherep2016

Artykuły powiązane

  • Safari w stolicy. Znamy lisy startowe rajdu Warszawskie Safari 2016
  • Finał Fehérép Cup 2016. Hummer znów najszybszy