Trwają zapisy na Baja Carpathia 2017

Trwają zgłoszenia do tegorocznej edycji rajdu terenowego Baja Carpathia, który w dniach 6-7 maja 2017 odbędzie się w Stalowej Woli i okolicach. W tym roku trasa zawodów składa się z czterech odcinków specjalnych, o łącznej długości ponad 230 kilometrów odcinków specjalnych.

Impreza ma charakter międzynarodowy, gdyż zaliczana jest do kalendarza Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych, a także Rajdowych Mistrzostw i Pucharu Polski Samochodów Terenowych, Mistrzostw Czech w Rajdach Terenowych oraz Pucharu Polski w Rajdach Baja. Poza polskimi zawodnikami na liście zgłoszeń możemy spodziewać się zatem także załóg zza granicy.

Uczestnicy rajdu tradycyjnie rywalizować będą na stalowowolskich błoniach oraz na poligonie w Nowej Dębie, a w tym roku także na poligonie w Lipie, gdzie w sobotnie popołudnie rozegrany zostanie pierwszy odcinek specjalny o długości 53,12 km. Następnie, na zakończenie pierwszego etapu, zawodnicy przeniosą się do Stalowej Woli, na odcinek medialny mierzący 5,50 km. Niedzielny etap zmagań rozgrywany będzie w całości na poligonie w Nowej Dębie, gdzie zaplanowano dwukrotnie przejeżdżany odcinek specjalny liczący 86,31 km.

Do grona partnerów rajdu Baja Carpathia dołączyła w tym roku Galeria VIVO! Stalowa Wola, na terenie której zorganizowany zostanie park serwisowy, gdzie przez cały weekend można będzie podglądać pracę mechaników. Także tutaj zlokalizowany będzie start rajdu (sobota, 6 maja, od godz. 13:30) oraz meta (niedziela, 7 maja, od godz. 14:30).

W ubiegłym roku wśród kierowców samochodów terenowych najlepszy okazał się późniejszy mistrz Polski, stały uczestnik Pucharu Świata FIA w Rajdach Cross-Country, Czech Miroslav Zapletal. Kto zwycięży w tym roku, dowiemy się już 7 maja na mecie w Stalowej Woli.

Szczegółowe informacje na temat rajdu można znaleźć na stronie internetowej www.bajacarpathia.pl.
MM

Artykuły powiązane

  • Cała naprzód! NAC Rally Team prezentuje dwie nowe rajdówki i wypełniony po brzegi kalendarz startów
  • Mirek Zapletal wygrywa Baja Szczecinek 2018 i zostaje nowym (starym) mistrzem Polski
  • Bezapelacyjni zwycięzcy – 38. Rajd Polskie Safari dla Zapletala i Momota

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.